plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×20 – Čas Trilogie (Trilogy Time)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ted, Marshall a Barney se po třech letech znovu dívají na celou trilogii Star Wars a vzpomínají, jak se jejich život změnil oproti jejich vlastní, tři roky staré předpovědi. Barney přemýšlí o budoucnosti vztahu s Quinn...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Epizoda začíná rozhovorem dvou zcela cizích manželů, kteří se chystají odejít na večeři, ale muž je hrozně nervózní, protože nechápe, proč každý večer v osm vyjde před dům dobře oblečený blonďák (Barney) a usměje se.

Pak se od Barneyho v baru dovídáme, že si netroufá před Quinn ulevit. Vypráví Robin a Lily, že se ho den předtím snažila Quinn přesvědčit, aby si mohla u něj v bytě nechat alespoň vlastní hrnky, když už se kvůli němu všeho vzdala. Holky mu vynadají, ale on tvrdí, že si musel prosadit dominanci muže a že to řekl i Quinn. Barney je naštvaný a jde si pro podporu k Tedovi a Marshallovi, kteří mu ale vynadají zrovna tak.

Chce znovu zmizet, ale Ted prohlásí, že je „Čas trilogie“. Už od vysoké školy se totiž Ted a Marshall každé tři roky společně koukají na celou trilogii Star Wars. A pokaždé přitom uvažují, jak bude jejich život vypadat za tři roky. A když se dívají po každých třech letech zpátky, pokaždé se ukazuje, že jejich představy byly dost šílené a příliš optimistické. Barney tyto předpovědi vytváří taky, ale pokaždé jsou o tom, jak sbalí neznámou holkou a odkopne ji.

Když teď společně přemýšlí nad tím, kam se posunuly jejich životy od minula, Ted zjišťuje, že jeho život nestojí za nic a přemýšlí o roku 2015 o poznání pesimičtěji. Přitom to bude poprvé, co jeho život bude vypadat tak, jak si vždycky přál. Barney zase poprvé uvažuje nad tím, že nechce za tři roky mít neznámou holku na jednu noc, ale že chce být pořád s Quinn. A dojde mu, že se k ní choval hnusně, takže běží domů a začne rozbíjet své hrnky. Také s Quinn poprvé překonají bariéru a uleví si oba v bytě, takže už Barney nemusí chodit každý večer ve stejnou chvíli před dům.

V roce 2015 pak sledujeme Barneyho, Marshalla a Teda, jak se jdou dívat na trilogii Star Wars, tentokrát poprvé s holkou. Je jí Tedova malinká dcerka.
(Judita)

Hudba v epizoděvložit další píseň

Victory Quest (John Powell)

Při každém pohledu na město a srovnání představ a skutečnosti.

Satisfaction (Rolling Stones)

Marshall se v roce 2003 ptá Teda hrajícího na kytaru, zda cvičí tuto skladbu.

Hot Cross Buns (Lidová dětská)

Ted v roce 2003 cvičí na kytaru tuto skladbu.

Sing Sing Sing (Benny Goodman)

Barney a Robin se milují, zatímco Ted a Marshall si myslí, že jsou na kurzu háčkování.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Quinn Garvey
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČas Trilogie
Původní názevTrilogy Time
Rok natočení2012
Premiéra9. dubna 2012
Česká premiéra12. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry8 000 000 diváků
Autoři profilu epizody