plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 6×06 – Dětské řeči (Baby Talk)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Claudii a Stuartovi, přítelům party, se narodila holčička a oni nejsou schopní jí vymyslet jméno. Marshall s Lily si uvědomí, že ani pro ně to nebude lehké, a tak začnou jména vymýšlet už teď. Robin unavuje dětinské chování její kolegyně Becky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Proto ji šokuje, že Ted s ní začne chodit. Tedovi se totiž líbí být potřebován a s Robin tohle nikdy necítil, ona vždycky musela mít nad vším kontrolu. Robin je z toho rozhozená a jde navštívit Barneyho. Ten jí řekne, že tohle na ní miloval, že je supr, jak se dokáže o sebe postarat. Pak jí požádá, aby mu pomohla vyprovodit holku, s kterou si začal, protože začíná být až moc děsivá. Barney totiž splnil výzvu a zvládl sbalit holku na své dětinské chování. Ted se rozejde s Becky, když jí zavazuje tkaničku, zatímco ona jí zmrzlinu. Všimne si totiž otce, který dělá to samé, co Ted. Jeho dceři je však 8 let.
Marshall vymyslí samá klučičí jména, ale ani jedno se Lily nelíbí, protože každé jí připomene nějaké její zlobivé dítě ze školky. Když začne Lily předčítat svá jména pro holčičku, Marshall si vzpomene na nemilé příhody s holkama téhož jména. Marshalla děsí, že by měl vychovávat holku. Bojí se, že to nezvládne a ona by kvůli jeho neschopnosti skončila jako nějaká prostitutka v baru a hodlala by si vzít Barneyho. Vezme si proto k srdci rady otce týkající toho, jak počít kluka. Přistihne ale Lily, která dělá to samé, ale proto, aby měli holčičku.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Psycho (Main Theme) (Bernard Herrmann)

Lily si zapíchne tužku do nohy.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Lily: (na Marshalla) Zlato, máš sněhový koule a smrdíš jako prd mořské víly.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Stuart Bowers
Marvin Eriksen st.
Judy Eriksen
Marshallova dcera striptérka
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevDětské řeči
Původní názevBaby Talk
Rok natočení2010
Premiéra25. října 2010
Česká premiéra23. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry8 290 000 diváků
Autoři profilu epizody