plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×05 – Exkurze (Field Trip)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Robin a Kevin se sobě líbí, ale mají strach, že jim jejich vztah nemůže fungovat. Marshall začal chodit do nové práce, ale je zklamaný, že tam nejsou všichni takoví bojovníci, jací by měli být. Barneymu se nelíbí, že nemá Nora ráda Ewoky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Robin pokračuje v terapii a raduje se, že už se konečně přestává bát, že jí všichni opustí. Hned na to jí terapeut Kevin řekne, že se stěhuje na Aljašku. O týden později se ale objeví v bistru, kam chodí Robin na snídani, řekne jí, že se s ní musel přestat vídat, protože není dobře, když je přitahován svou pacientkou. Týden spolu chodí na ne-rande, až to nakonec nevydrží a na jedno zajdou a začnou spolu chodit, což se ostaním vůbec nezdá. Chtějí se spolu muchlovat na pohovce, ale zjistí, že jim v tom divný pocit brání. Rozhodnou se zkusit prohození rolí. Robin dělá chvíli terapeuta Kevinovi.

Marshall má z nové práce rozporuplné pocity, protože jeho šéf se zdá „změklý“, protože za dobro životního prostředí dostatečně nebojuje. Ukáže se, že je to proto, že jeho šéf už to celé vzdal a myslí si, že svět je stejně odsouzen k záhubě a bude lepší si ten konec ještě pořádně užít. Marshall je z toho nešťastný, ale obrázek jeho dítěte z ultrazvuku mu dá novou naději.

Barney miluje Star Wars kvůli Ewokům a zjistil, že Nora ne. Chce se s ní kvůli tomu rozejít. Podle jeho teorie musí být člověk narozený dříve než v roce 1973, aby nenáviděl Ewoky (protože ostatní byli dostatečně mladí a tak jim Ewoci připomínali plyšové medvídky) a proto mu Nora lže a je jí nejméně 37 let, což ho zdrtí. Ukáže se, že se pochopitelně mýlil. Nora Ewoky nemá ráda, ale vlastně žádný díl Star Wars ještě pořádně neviděla.

Ted se snaží skupinu studentů nalákat na studium architektury. Zavede je ke staveništi jeho budovy, kam ho ale nepustí. Projde s nimi půlku New Yorku a skončí u sebe v bytě, kde si s Robin a Barneym udělají ze studentů vzorek populace a neustále se jich na něco ptají. Například tak zjistí, že všem, kromě Robin a Kevina, připadá randění se svým terapeutem divné. Nakonec ke studiu pořádně nepřesvědčí ani jednoho.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Dexter

Marshallův šéf má ve své šachtě, kde plánuje přežít konec světa, kompletního Dextera na DVD.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Kevin Venkataraghavan
Garrison Cootes
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevExkurze
Původní názevField Trip
Rok natočení2011
Premiéra10. října 2011
Česká premiéra9. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry8 890 000 diváků
Autoři profilu epizody