plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 8×01 – Farhampton
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ted chce po Victorii, aby nechala Klausovi dopis na rozloučenou, Marshall a Lily jsou unavení z rodičovských povinností, a Barney se už nějakou tu dobu snaží před Quinn utajit, že s Robin kdysi chodil. Jenže mu to nevyjde...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V budoucnosti sedí Ted venku na lavičce a čte si knihu. Na lavičku si přisedne jedna stará paní a ptá se ho, jaká byla svatba, protože vypadá, jako by byl na svatbě. Ted ji to tedy poví. Robin má krizi ohledně toho, že si má někoho vzít, prý na to není připravená. Barney má taky krizi, ale ohledně kravaty. Robin uvažuje o tom, že sešplhá z okna. Ted jí poví, že dolů je to snadné, nahoru je to těžší. Ted to ví kvůli tomu, že už to zažil… v květnu 2012. A to nás dostává do současnosti.

Marshall a Lily mají dítě, ale trochu jim to leze na mozek. Barney a Quinn jsou zasnoubení a Robin se z toho cítí divně. Cítí se mnohem divnější, když ji a Lily požádá Quinn, aby jí šly za družičky. Robin se ptá Barneyho, zda mu to nepřijde divné, protože spolu Barney s Robin chodili. A tehdy se Robin dozví, že Barney Quinn o tom neřekl.

Ted jede v autě s Victorií, která utekla z vlastní svatby. Dozví se, že Victorie nenapsala dopis na rozloučenou Klausovi, a proto se musí vrátit zpátky. Zvrtne se to v ten moment, kdy Victorie pošle Teda, aby ten dopis zanesl.

Barney Robin poví, že se nemusí bát, že by Quinn zjistila, že spolu chodili, protože Barney zničil všechny důkazy. Řeknou Lily a Marshallovi, aby to před Quinn tajili.

Ted jde zanést dopis, ale po okapu vyšplhat nemůže. Victorie mu poradí, aby šel hlavním vchodem a tvářil se, že tam patří. Jenže cestou narazí na jednu dámu, která jej nechce pustit do Victoriina pokoje, je to sestra Klause. Ted zavolá Barneymu, aby ji svedl po telefonu, protože ten je na družičky expert. Podaří se mu ji zabavit, Ted se vplíží do Victoriina pokoje, položí vzkaz Klausovi a odejde. Ale pak mu dojde, že nechal klíčky od auta v tom pokoji. Musí se vrátit, jenže si zabouchl dveře od pokoje, takže musí po okapu.

Lily s Marshallem musí udržet tajemství o tom, že spolu Barney a Robin kdysi chodili, jenže se jim to nepovede. Barney musí Quinn během 52 vteřin říct, jak to tedy bylo. Barney to zvládne, ve zkratce řekne všechno, co se posledních 7 let dělo, ale Quinn se naštve a odejde.

Mezitím se Ted snaží vylézt po okapu nahoru do Victoriina pokoje, ale dřív, než zkusí vylézt nahoru, tak dolů slézá Klaus a říká, že si Victorii nemůže vzít. Teda napadne, jak zbavit Victorii viny – musí vyšplhat nahoru a vzít dopis. Zvládne to, trošku poupraví Klausův dopis tím, že na něj nakape kapky vody, aby to vypadalo, že brečel a uteče dřív, než do pokoje vejde Klausova sestra.

Quinn řekne Robin, že ví, že s Barneym chodila. Robin jí odpoví, že mezi ní a Barneym už nic není, protože Robin už má nového přítele, Nicka. Robin to řekla Masrhallovi a Lily, ale ostatním ne. Jenže ti dva na to zapomněli díky tomu, že nemají dost spánku. Musí se vyspat. Rodičovství je pro ně těžké.

Robin potvrdí, že už nic k Barneymu necítí. Quinn a Barney jsou zase v pohodě. Barney děkuje za pomoc, Robin se ale cítí špatně kvůli tomu, jak Barney zlikvidoval důkazy o jejich vztahu. Barney dá Robin nějaké klíčky a adresu, kam má jít.

Ted jede s Victorií autem, ale pořád tu bylo něco, co nemohl dostat z hlavy. Proto zastaví a řekne, že bude hned zpátky a odejde z auta. Vrátí se za Klausem a zeptá se ho, proč si nechce Victorii vzít. Klaus mu řekne, že pro něj není ta pravá. Ted mu poradí, aby počkal, třeba pro něj časem bude na pravá. Klaus ale poví, že ne. Když je někdo ta pravá, tak od samého začátku.

Robin jde na adresu, kterou ji dal Barney. V „garáži“ je krabice, a v ní jsou všechny věci ze vztahu Barneyho a Robin. Robin to dojme.

Ted řekne Klausovi, že si myslí, že on si našel tu pravou. A zeptá se ho, jestli tu pravou někdy najde. Klaus řekne, že každý si ji jednou najde, ale nikdy neví kdy, nebo kde.

A v budoucnosti zastaví v blízkosti lavičky, na které sedí Ted, taxík a v něm je Tedova „ta pravá“… má žlutý deštník, který zakrývá její tvář.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

The Funeral (Band of Horses)

Ted chce zjistit od Klause, proč pro něj Victoria není ta pravá.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když Barney v 52 sekundách popisuje vše, co se semlelo od chvíle, co Ted spatřil Robin, tak udělá menší chybu. Řekne, že Robin po rozchodu s Tedem odjela do Brazílie, jenže ona odjela do Argentiny.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Xena

Ted přirovnává Klausovu sestru ke Xeně.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
Vedlejší postavy
stálý zákazník ve stánku na zmrzlinu
taxíkář
Quinn Garvey
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevFarhampton
Původní názevFarhampton
Rok natočení2012
Premiéra24. září 2012
Česká premiéra28. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry8 840 000 diváků
Autoři profilu epizody