plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×02 – Holá pravda (The Naked Truth)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Barney se chce získat Noru zpět a to tím, že k ní bude upřímný. Jenže Nora chce vědět, jestli někdy použil lež, aby dostal holku do postele. Ted díky časopisu, na kterém je na titulní straně, balí holky. Nakonec si vyjde se dvěma, ale nedokáže se mezi nimi rozhodnout. Marshall má na dosah svoji vysněnou práci, ale ohrožuje ji prohřešek z minulosti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Marshall má po svatbě hroznou kocovinu a děsí ho představa, že by měl být otcem, který nejde dítěti příkladem. Učiní proto radikální předsevzení, že už se nikdy neopije. Ostatní se mu smějí, protože podobná předsevzetí se mu nikdy nepodařilo dodržet.

Barney se chystá na rande s Norou a aby ji obměkčil, simuluje nejprve zlomenou nohu a poté pochroumaný krk i s límcem. Lily mu připomíná, že mu dala Nora předtím košem právě proto, že jí lhal, ale Barney si nedá říct.
Nora na to na rande samozřejmě přijde, naštve se a chce odejít, Barney ji ale přesvědčuje, že už jí nikdy lhát nebude. Aby si to ověřila, zeptá se ho, jestli už někdy lhal ženě jen proto, aby ji dostal do postele, kolikrát a co přesně řekl. Sednou si a Barney několik hodin jen vyjmenovává své triky. Nora je zhnusená a odchází. Barney jí řekne, že s ní chce doopravdy být a aby jí to dokázal, zůstane v té restauraci tak dlouho, dokud nebudou mít druhé rande.

Ted potkal u trafiky holku, která si zrovna četla časopis, na kterém je Tedova fotka. Považuje to za skvělý osudový okamžik, takový, který nejde naplánovat, a tak ho zinscenuje před trafikou ještě několikrát. Postupně vyškrtá všechny dívky, které se mu nelíbily a skončí u dvou, se kterými si domluví rande, že si po něm pak jednu vybere.

Po prvním rande s oběma stále neví kterou. Jedna je chytrá, milá, umělecky založená a ta druhá zaplatila účet. Rozhodne se, že si zajde na druhé rande znovu s oběma. Pak se ale objeví pozvánka na galavečer architektů, kam by měl vzít holku, se kterou bude chtít chodit. Robin zjistí, že tam bude Lenny Kravitz, ukecá Teda a jde tam s ním. Z Lennyho Kravitze se vyklube architekt Leonard Kravitz a Ted se rozhodne rozejít s oběma kandidátkama na novou přítelkyni pana Mosbyho. Přesvědčí ho Barney, který skutečně přespal v bistru a čekal na Noru, než mu odpustí. Chce totiž zažít to, že se podívá na holku a ví, že je to ta pravá. Na galavečeru architektů potká Victorii, se kterou chodil před několika lety.

Marshallovi volá Gerrison Cootes, spoluvlastník Marshallovy vysněné společnosti, s nabídkou práce. Slibuje mu, že se mu ozve, hned jak si ho proklepnou a projdou mimojiné i přes internetové vyhledávače.
Marshall si myslí, že na internetu nic škodlivého být nemůže, ale pro jistotu si to zkontroluje a zjistí, že je tam stále video, kde běhá nahý a řve, že je Pivorkules. Rozhodne se jít proto za kamarádem, který ho tam uploadnul a přesvědčit ho, aby ho smazal. On to nechce udělat, jen pokud s ním Marshall bude hrát hru, při které se strašně opijí. Marshall se nechá přesvědčit, opije se a dosáhne sice smazání prvního Pivorkulese, ale při té příležitosti natočí dalšího. Má kvůli tomu pocit, že z něj bude špatný táta. Lily ho přesvědčí, že by měl být sám sebou a jeho dítě ho bude stejně milovat. Gerrison Cootes mu práci nakonec přece jen nabídne a dělá si z něj srandu kvůli Pivorkulesovi.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Victoria (The Kinks)

Ted spatří Victorii na plese architektů.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Na začátku epizody Marshall prohledává internet, jestli tam není něco, co by mu zkazilo nové místo v práci, a najde video "PIVKULES", kde běhá nahý. Ve sloupci vedle ale můžeme vidět další video o "PIVKULOVI", to se ale stalo až na konci epizody.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Pete Durkenson
Garrison Cootes
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevHolá pravda
Původní názevThe Naked Truth
Rok natočení2011
Premiéra19. září 2011
Česká premiéra6. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry12 220 000 diváků
Autoři profilu epizody