plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×12 – Iluminační symfonie (Symphony of Illumination)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Blíží se Vánoce roku 2011 a Robin se snaží vyrovnat s tím, že je možná těhotná s Barneym, zatímco Marshall se rozhodl udělat ze svého domu ten nejsvítivější.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Díl začíná pohledem na dvě cizí děti sedící na pohovce, které jsou přibližně ve věku těch Tedových, a ke kterým promlouvá Robin a ptá se jich, jestli už jim někdy vyprávěla příběh o tom, jak poznala jejich otce. Rovnou přeskočí k chvíli, kdy mu řekla, že je těhotná.

Vracíme se k zimě roku 2011 do koupelny v domě Marshalla a Lily, kde sedí Robin, která právě řekla Barneymu o svém těhotenství. Ten je překvapivě nadšený, protože si přál být tátou. Robin je nadšená o poznání méně, protože si pořád stojí za tím, že děti nechce a ani je nikdy chtít mít nebude, nemluvě o tom, že chodí s Kevinem.

Robin a Barney jdou s Marshallem a Lily do obchodu pro rodiče malých dětí. Zatímco Robin vyděsí spousta krémů na krvácející bradavky a podobně, Barney narazí na svého dávného parťáka, ze kterého se stal zničený otec a manžel, který vůbec nechodí do baru.

Marshall se rozhodl, že bude mít nejlépe ozdobený dům alespoň v okruhu tří států. Na Long Islandu potká Scotta, nadšeného teenagera, který mu v sobotu přijde pomoct se všemi těmy žárovkami.

Robin zjišťuje, že není těhotná a oslavuje tak dlouho, dokud ji doktorka znovu nepozve do ordinace. Tam jí oznámí, že nemůže mít děti. Jelikož se Robin bojí snadno předvídatelných špatných reakcí svých přátel (Ted by ji utěšoval jídlem, Lily by se zhroutila, Marshall by ji vyzpovídal a Barney by se ji pravděpodobně snažil rozesmát) se rozhodne nové zjištění tajit a když se jí Ted zeptá, jestli je v pořádku, narychlo si vymyslí lež. Že je skleslá, protože jí došlo, že už nikdy nebude kanadskou reprezentantkou ve skoku o tyči. Podle očekávání se všichni zachovají jako vždycky.

Tou dobou stojí Marshall na střeše domu a chystá se připevnit osvětlení. Nový kamarád Scott mu zatím dole drží žebřík. Marshallovi dolů spadne mobil, Scott mu ho vezme a shodí žebřík. Zatímco je Marshall uvězněný nahoře, Scott dole začne pořádat šílenou party.

Barney, Robin, Lily a Ted vyrazí znovu do obchodu s věcmi pro děti a Robin najednou zase vidí děti jako roztomilé tvorečky, je jí do breku a z obchodu uteče. Večer si o tom ostatní povídají a snaží se vymyslet, co se jí stalo. Lily si vzpomene, že se Robin chová divně od toho večera, co New York opustil hurikán. Ted a Lily pokračují ve vymýšlení šílených teorií, zatímco Barney se je hlavně snaží držet od myšlenky, že Robin podvedla Kevina s ním.

Ted se nakonec rozhodne, že se Robin určitě stýská po domově a nabídne jí Vánoce s ním v Clevelandu, ale Robin ho ujistí, že to není důvod, proč je mimo. Ted se z ní ten skutečný snaží dostat, aby ji mohl rozveselit, protože je to jeho práce. Robin se na něj naštve a „vyhodí ho“.

Robin pak znovu promlouvá ke svým dětem, vysvětluje jim, že si Teda za jeho rozveselování vážila, ale rozhodla se strávit Vánoce sama, protože byla v pořádku a nevadilo jí, že nemůže mít děti, protože je přece nikdy ani nechtěla a jestli někdo měl ztratit možnost mít děti, byla to ona. A tak se dovídáme, že její děti byly jenom vymyšlené. Po procházce prázdným městem se Robin vrací domů, kde najde svítící výzdobu a Teda, který se nenechal zastavit a přišel ji rozesmát.
(Judita)

Hudba v epizoděvložit další píseň

Highway to Hell (AC/DC)

Závěr epizody.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Náctileté maminky

Robin se dívá na Náctileté maminky.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Barney: Takže, jsi těhotná.
Robin: Jo.
Barney: Vypadá to, že to nikdo neřekl tvým prsům.
Robin: Jsem těhotná.
Barney: Jsi si jistá, že jen netloustneš?
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
syn Robin
dcera Robin
Insane Duane
Dr. Sonya
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevIluminační symfonie
Původní názevSymphony of Illumination
Rok natočení2011
Premiéra5. prosince 2011
Česká premiéra27. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry10 510 000 diváků
Autoři profilu epizody