plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×21 – Vyrovnáno (Now We're Even)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ted si užívá bydlení v novém bytě, Barney se snaží udělat každý večer legendární a Lily má sexuální sen o někom jiném.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ted si užívá bydlení v novém bytě bez spolubydlícího a Barney pořád upozorňuje na to, že Quinn je striptérka.

Marshall a Lily konečně získají rezervaci v nějaké nóbl restauraci. Marshall donutí Lily, aby šla čůrat a chce něco říct Tedovi – Lily měla erotický sen o někom jiném. Barney se hned zjeví. Když Marshall natíral židličku, tak Lily vydávala zvuky jako „Jo, to je ono!“ nebo „Rychle, než přijde Marshall.“ Lily Marshallovi vždycky řekla, když měla erotický sen o někom jiném. Jenže teď se mu o tom nezmínila. A ještě k tomu zrudla, když si vymýšlela výmluvu.

Marshall si myslí, že jde o někoho, koho znají. Barney si hned myslí, že byl o něm. Teda napadne, že je to Robin. Marshall to ale prověřil – šli na návštěvu do Worl Wide News a nezrudla. Robin stále „nenápadně“ upozorňovala na svou fotku se Sandy Riversem. Když chce Robin vstoupit, tak ji ostraha nepozná a chce, aby vyndala průkazku. Naštve se, že ji nikdo nepozná, i když je v celostátním vysílání.

Barney měl jevení. Ano, jevení. Ne zjevení. „Učiň každý večer legendární.“ Parta zažila hodně legendárních večerů, ale to Barneymu nestačí. Chce, aby byl každý večer v jejich životech legendární. Marshall a Lily zmizí. První Barneyho nápad je založit mexickou kapelu. Další večer je večer, kdy ochutnají všechno v menu. Potom je večer, kdy přivedli do baru koně. Pak je večer bungee jumpingu ze Sochy Svobody. To ale Ted odmítne.

Marshall a Lily mají tu večeři a Marshall objednal luxusní limuzínu, kterou řídí Ranjite. Lily zrudne – to je znamení, že v onom snu to byl Ranjite.

Chlápek od ostrahy stále nepoznává Robin. Ale stejného večeru se proslaví. Sandy Rivers jí řekne, že bude uvádět dopravu z vrtulníku.

Barney změní večer bungee jumpingu ze Sochy Svobody na večer, kdy ukradli mumii z Přírodovědeckého muzea. Do toho Ted nejde. Další Barneyho nápad je večer, kdy pařili v metru s bezdomovci. Ted opět odmítne, protože má vlastní plány. Barney ale zavře dveře Tedova bytu a Ted nemá klíče. Barneyho dalším nápadem je večer, kdy našli Phila Collinse, stali se jeho nejlepšími kamarády a přemluvili ho, aby se dal zase dohromady s Peterem Gabrielem a mohli zpívat nové album Genesis a bylo by to úžasné. Ted opět nemá zájem.

Lily se přizná, že měla sen o Ranjitovi. Marshall se kvůli tomu pohádá a Lily vystoupí.

Barney to nevzdá a navrhne večer, kdy ukradli velblouda. Ted Barneymu poví, že každý večer nemůže být legendární. Protože kdyby byly všechny večery legendární, tak by žádný nebyl legendární. Barney se vymluví tím, že má víc bodů v životě než Ted.

Robin je ve vrtulníku a pilot dostane mrtvici.

Lily si potřebuje promluvit s kamarádkou – a tak jde ke Quinn. Marshall je mezitím na večeři s Ranjitem. Ranjit mu řekne, že Lily se může takhle chovat, protože je těhotná, ale on ne.

Ted se hádá s Barneym, že má stejně bodů jako on. Dostal navíc 500 bodů za to, že sbalil ženskou v ženských šatech. Ted s Barneym si potom všimnou, zpráva o tom, že Robin řídí vrtulník. Přistane s ním a přežije. Chlápek z ostrahy Robin pozná a všichni na ni v práci čekají. Robin se stane slavnou.

Ted potom udělá něco, na co nezapomene - sbalí holku v ženských šatech. A povede se mu to.

Marshall poví Lily, proč si myslí, že měla sen o Ranjitovi. Protože je to skvělý otec a Lily má ráda skvělé otce. Pravda je ale taková, že měla sen o Frankensteinovi a šálku čaje z Krásky a zvířete, to ale Marshallovi neřekne.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Sanford and Son

Když Ted odmítá Barneyho plány na večer, zmíní se, že se chce dívat na Sanford and Son.

Šmoulové

Lily měla erotický sen s Taťkou Šmoulou.

Late Show with David Letterman

Ted vypráví svým dětem, že Robin byla u Lettermana.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Barney mluví s Tedem ohledně bodů.)
Ted: Je to naprosto vyrovnaný!
Barney: Rozhodně to není vyrovnaný! A řeknu ti proč. Uznávám, že kdybych ti počítal patnáct bodů za návrh mrakodrapu, osmdesát tři za placáka s Tomem Lee a devět tisíc za to, že jsi fiknul Robin dřív než já. Měli by jsme to v součtu skoro fifty fifty, ale zapomínáš na jednu věc.
Ted: Na to, že je mi to buřt?
Barney: Ne... A strhávám ti pět bodů za drzost.
(Ted a Marshall sedí v baru. Ted vypráví, jak je skvělé bydlet sám.)
Marshall: Ale nebylo by lepší moc s někým sdílet tu... Jako, není ti tam samotnému... Jo, zní to fakt skvěle.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
pilot vrtulníku
Quinn Garvey
Sandy Rivers
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVyrovnáno
Původní názevNow We're Even
Rok natočení2012
Premiéra16. dubna 2012
Česká premiéra13. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry7 240 000 diváků
Autoři profilu epizody