plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×23 – Kouzelnický kodex 1/2 (The Magician's Code: Part 1)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ted s Robin se starají o Lily a snaží se ji uklidnit, protože Marshall je s Barneym v Atlantic City a jsou příšerně opilí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lily má kousek před porodem, ale protože nemá kontrakce tak často, ještě ji nemohou přijmout v nemocnici. A tak se o ni stará Robin s Tedem. Robin má plno zkušeností s porodem, akorát, že u koní a ne u lidí. Ted všem rozeslal video o Lilyině těhotenství, a jako vždy to trochu přehnal. Lily se to totiž nelíbí. Má bolesti a chce, aby ji Ted s Robin vyprávěli nějaké historky.

Barney se snaží najít cestu z Atlantic City, aby Marshall mohl být u porodu. Oba jsou strašně opilí, takže je to velký problém a ještě k tomu tam uvízli, protože jsou velké fronty kvůli nějaké velké události v Atlantic City. A tak mají plno šílených možností, jak se rychle dostat k Lily (například krádež motorky). Barney řekne Marshallovi, že mu pomůže ven, když dá jeho synovi prostřední jméno ‚počkej si‘. Marshall nemá námitky. V autobusu do New Yorku se uvolní dvě volná místa, a tak je problém vyřešen. Tedy až do chvíle, dokud nezjistí, že autobus zastavuje v Bafalu. Snaží se řidiče přemluvit, ale ten jim řekne, že trasu může změnit pouze tehdy, když někdo z jeho cestujících má zdravotní potíže. Autobus je plný důchodců, a tak není problém předstírat, že má některý infarkt. Nakonec to zahrají tři.

Lily už je v nemocnici a její porodní asistentka ji dost zneklidňuje. Dorazí i Lilyin táta a ona si ten den vzpomněla, jak v dětství byla na operaci a táta jí moc nepomohl. Znervózní ji i tentokrát, a tak na něj zavolá ochranku. Marshall dorazí celkem včas a Lily je o trochu klidnější. Lily porodí, je to kluk a jméno dostane po Marshallově otci. Celé jméno je Marvin Počkej si Eriksen, což je to nejparádnější prostřední jméno všech dob.

Hudba v epizoděvložit další píseň

You Were Born (Cloud Cult)

Parta je s Marvinem v porodnici.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
druhá ochranka
holka, která uklouzla na banánu
starší Číňan
řidič autobusu
bezdomovec
taxikář
sedmiletá Lily
Dr. Sonya
Penny Mosbyová
Luke Mosby
Mickey Aldrin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKouzelnický kodex 1/2
Původní názevThe Magician's Code: Part 1
Rok natočení2012
Premiéra14. května 2012
Česká premiéra20. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry8 300 000 diváků
Autoři profilu epizody