plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×24 – Kouzelnický kodex 2/2 (The Magician's Code: Part 2)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lily s Marshallem mají dítě a Ted přemýšlí o tom, že by se jeho život měl dát taky do pohybu a tak zavolá jedné ze svých bývalých a čeká ho zajímavé překvapení. Quinn s Barneym jsou na letišti a Barney si s sebou vzal podivnou krabičku a nechce za nic vyzradit, co v ní je kvůli Kouzelnickému kodexu. Robin má za úkol vyfotit Marshalla, Lily a Marvina.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lily a Marshall mají dítě a to Teda donutí opět přemýšlet o budoucnosti. Chce založit rodinu, ale to nemůže, dokud si nenajde manželku. Robin je ráda, že jsou s Tedem zase jen přátelé, protože teď může Tedovi v této situaci opět pomoct. Probere ženy z jeho minulosti a dostanou se k Victorii. Ta byla pro Teda dokonalá. Jenže jako vždy je tu háček – když Ted naposledy viděl Victorii, tak byla zasnoubená.

Pak se zjeví Barney a ten taky přemýšlí, ale o tom, co ho čeká doma. Byl dlouho pryč a napadne ho plno bláznivých teorií, co Quinn mohla udělat. Barney jde domů a celý jeho byt je předělaný do stylu Hello Kitty. To mu ale kupodivu nevadí, je rád, že neodešla.

Lily a Marshall požádali Robin, aby udělala fotky do Marvinova oznámení o narození dítěte – místo Teda. Problém byl v tom, že žádná fotka nevypadala moc dobře. Pak ale Robin dostane nápad, že je vyfotí v Central Parku při západu Slunce.

Ted chce od Lily a Marshalla poradit, opět, ale protože jsou teď zodpovědní za další lidský život, tak to musí být velmi krizová situace, aby mu mohli poradit. Ted se pak rozhodne, že zavolá Victorii. Ta se posléze objeví ve svatebních šatech.

Mezitím je Barney s Quinn na letišti a Barney si s sebou vzal podivnou krabičku. Řekne, že je v tom pár výbušnin, kromě jiného, a ochranka se o něj hned začne více zajímat. Nemůže prozradit, co v ní je – nesmí porušit Kouzelnický kodex! Nikdo neví, co to má vlastně být a pak Barney poví jednu historku ze svého dětství, kdy mu jeden chlapík, co ho učil kouzlit, nemohl povědět, co dělá s jeho matkou a tak mu řekl, že je to kouzelnický trik s názvem ‚mizející salám‘. Quinn se ptá, proč si Barney tu krabičku bere na Havaj. Barney si totiž chtěl odskočit na Světový kouzelnický festival do Honolulu.

Victoria poví Tedovi, že uvažovala o tom, že upustí Klause, svého snoubence, kvůli Tedovi. A teď ho chce opustit doopravdy. Chce s Tedem odjet. Ted se teď musí rozhodnout.

Barney stále nechce říct, co je to za trik. Jenže ten trik může prozradit pouze kouzelníkovi. Jeden tam náhodou je. Prozradí mu ten trik, jenže ten ho nemůže říct někomu jinému, kvůli Kouzelnickému kodexu.

Marshall, Lily a Robin se chystají na první Marvinovu vycházku a zavolá jim Ted ohledně Victorie. Musí okamžitě do baru! Victorie si odskočila na záchod, takže to můžou probrat. Robin vyfotí první Marvinovu vycházku – v baru. Marshall s Lily nejsou zrovna nadšeni. Victoria se vrací a ptá se Teda, jak to teda bude… Ted se rozhodne, že s ní uteče.

Při výslechu se ptají na Quininu práci. Ona řekne, že je nezaměstnaná, ale Barney řekne, že je striptérka. Quinn mu ale na to řekne, že už ne. Mělo to být překvapení.

Ted jede s Victorií autem a ta se ho zeptá, kam jedou. On ji chce odvézt zpátky na svatbu.

Barney se rozhodne, že ten trik ukáže. Je velice komplikovaný a o to víc je Quinn překvapená, když uprostřed růže je zásnubní prsten a Barney ji požádá o ruku. Quinn řekne ano.

Robin konečně udělá hezkou fotku Marshalla, Lily a Marvina – v posteli, když všichni spí. Protože Barneymu a Quinn uletělo letadlo, tak se vrací do bytu Lily a Marshalla, aby jim oznámila, že se zasnoubili. Robin řekne, že to Barneymu přeje.

Ted si to rozmyslí a nakonec s Victorií uteče.

V budoucnosti se Marshall s Tedem baví o tom, že to sice mělo pár zvratů, ale bylo to správné. Ted vejde do nevěstina pokoje a tam vidí Robin ve svatebních šatech.

Hudba v epizoděvložit další píseň

The Wind (Cat Stevens)

Ted jede s Victorií autem.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Quinn Garvey
třetí ochranka
pan McIntee
druhá ochranka
první ochranka
Wade Flanagan
Loretta Stinson
paní Matsen
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKouzelnický kodex 2/2
Původní názevThe Magician's Code: Part 2
Rok natočení2012
Premiéra14. května 2012
Česká premiéra24. září 2012
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka22 minut
Sledovanost premiéry8 870 000 diváků
Autoři profilu epizody