plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×03 – Kravata s kachničkami (Ducky Tie)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Parta se vydá do japonské restaurace, kde to Marshall miluje. Tam uzavře s Barneym sázku, že když předvede stejné umění jako jejich kuchař, bude si moct Lily sáhnout na prsa. Když ale prohraje bude celý rok nosit Marshallovu, podle něj otřesnou, kravatu. Ted během jídla vypráví o svém setkání s Victorií.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ted potkal svou šest let starou lásku Victorii, která mu odjela do Německa, zkusili vztah na dálku, který ztroskotal, protože ji Ted začal podvádět s Robin. Postupně všem vypráví, jak se to stalo.
Potkal ji na večírku architektů, kde připravovala dezerty. Ted se jí za všechno z minulosti omlouvá. Victorii připadá divné, že chodí Ted pravidelně do baru s Robin i Barneym. Ted nabídne, že by jí jako kompenzaci mohl pomoct s mytím nádobí v pekárně. Doufá, že z toho bude něco víc, protože setkání považuje za osudové znamení. Promluví si, vzpomínají na minulost, když se Victoria najednou zmíní, že ji její přítel Klaus zřejmě brzo požádá o ruku. Ukáže se, že je to Klaus z německé třídy, se kterým začala chodit jen den a půl po rozchodu s Tedem. Ted je naštvaný, protože věřil tomu, že by jim vztah mohl fungovat. Victoria mu řekne, že s ním tehdy doopravdy chtěla být, ale že by jejich vztah stejně nevydržel, stejně jako mu nevydržel za celých šest let žádný jiný. Podle Victorie totiž stále něco cítí k Robin, tuhle domněnku ale Ted partě neřekne.

Lily narostl obří těhotenský hrudník, ze kterého nemůže nikdo spustit oči. Nevědí, kam se mají jít najíst a Marshall navrhne svoje oblíbené, a Barneyho neoblíbené, Shinjitsu, kde japonští kuchaři připravují jídlo efektivně a přímo u stolu. Barney tvrdí, že všechny triky jsou vlastně hrozně jednoduché. Marshall nabídne sázku – pokud Barney dokáže všechno jídlo správně připravit, bude si moct šáhnout na Lilyina prsa. Pokud to nedokáže, bude muset celý jeden rok nosit Marshallovu odpornou kachničkovou kravatu. Po chvíli se ukáže, že Barney za celý večer pil jenom nealko, což Lily hrozně znervózní a začne si myslet, že je to celé podfuk a že vařit jako v Shinjitsu skutečně umí. Krátce na to Marshallovi dojde, že pokaždé za celých pět let kdy chodí do Shinjistu, když řekl Shinjitsu, Barney kýchnul a že mu to tak dokonale spojil, že tam šel Marshall pokaždé i když Barney jen tak kýchnul. Uvědomí si, že Barney ve skutečnosti doopravdy ovládá umění restaurace Shinjitsu. Lily je naštvaná a zděšená, že už sázku v podstatě prohrála, ale Barney nabídne náhradní řešení, že bude sázka odvolaná, pokud se bude moct na Lilyna prsa půl minuty koukat. Lily přijme, jdou za restauraci, ale těsně předtím, než si Lily vyhrne triko, napadne Marshalla, že si to Barney jenom vymyslel, protože věděl, že by nic uvařit nedokázal, a tak přistoupí na původní plán. Ukáže se, že se Marshall mýlil. Barney skutečně ovládá umění Shinjitsu. Aby mu Lily zabránila ve vítězství, zvedne si tričko, rozptýlí Barneyho, který tak sázku nedokončí a bude muset celý rok nosit kravatu s kachnami.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Spit On A Stranger (Kathryn Williams)

Victoria nasedá do autobusu a odjíždí.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Barney: KÁ-ČÁ-strofa! Heš tek stěr, heš tek kachní kravata epic fail, heš tek Stinson válí!
Barney: Na co čekáš, Lil? Pusť je ven! Roztancuj je!
Lily: Ne!
Barney: Ukaž svá prsíčka!
Marshall: Je mi líto, kamaráde, ale ve svetru mé ženy je soukromá akce, a já jsem vyhazovač.
Robin: Bože, Lily! Co to máš proboha s kozama?
Lily: Tyhle chudinky? Mám těhotenský prsa! Jsem v té fajn fázi, kdy můj hrudník ví, že jsem těhotná, ale sousedům dole to ještě neřekl.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevKravata s kachničkami
Původní názevDucky Tie
Rok natočení2011
Premiéra26. září 2011
Česká premiéra7. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry10 500 000 diváků
Autoři profilu epizody