plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×08 – Návrat Nemravné dýně (The Slutty Pumpkin Returns)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Blíží se Halloween a s ním i Tedovo opětovné hledání "Nemravné dýně", tentokrát konečně úspěšné. Lily je omámená těhotenskými hormony a chce se přestěhovat na předměstí a Barney je zřejmě ze čtvrtiny kanaďan.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Barney si celé roky dělal z Robin srandu, kvůli jejímu kandskému původu, ale zdá se, že už nebude moct. Robin totiž díky Facebooku zjistila, že matka Barneyho ztraceného biologického otce byla z Kanady, tudíž Barney jím ze čtvrtiny je, což pochopitelně dost špatně snáší.

Halloween se blíží a Ted narazí v půjčovně kostýmů na kostým „Nemravné dýně“, kvůli které deset let obléká stejný kostým, aby ji našel. V půjčovně mají kroniku a tak brzy získá její adresu, navštíví ji a překvapivě zjistí, že si ho dívka pamatuje, tak si dohodnou rande.

Lily a Marshall jdou na večeři k Lilyiným prarodičům na předměstí, kteří jim vždycky darují nějaký ohromný krám, ze kterého má radost akorát Marshall, protože (na rozdíl od Lily) předměstí miluje se vším všudy. Tentokrát se ale prarodiče překonají, protože tím „krámem“, který jim darují, je celý jejich obrovský dům a Lily jásá.

Ted má dlouho očekávané rande s Nemravnou dýní na střeše, kde se poprvé poznali, dojde i na dlouho očekávaný polibek, který je podle Teda nečekaně strašný.

Robin se vůbec nezdá skutečnost, že se Lily tak moc touží přestěhovat na předměstí a přesvědčuje Marshalla, že je to jenom tím, že má „těhotenský mozek“ a až ji to přejde, bude svého rozhodnutí litovat. Marshall nerad přiznává, že si všiml, jak mimo Lily je. Ztrácí se cestou ze záchodů, dává klíče do mrazáku a občas i plete slova, takže jí vůbec není rozumět. Vysvětlí proto Lily, že by se zatím stěhovat neměli.

Robin pokračuje v přesvědčování Barneyho, že Kanada je skvělá země jeho předků a vypráví mu o ní v superlativech. Nabídne mu dohodu. Pokud si na Halloweenskou party obleče kostým, který mu dala, dá mu do konce života pokoj. Jde o známou uniformu kanadské jízdní policie i s obřím kloboukem. Barney se pozoruje v zrcadle a nekonec dorazí na party jako čistokrevný americký patriot.

Ted přátelům vypráví o rande s Nemravnou dýní, které stálo za nic, protože se spolu dívali na lehátku na hvězdy a vůbec do sebe nezapadali, což by nevadilo, kdyby se to jí nezdálo zřejmě skvělé. Dají si další rande u Teda v bytě, líbají se a ona pustí „jejich“ písničku, která je strašná a Ted je dokonale zmatený. Uteče do koupelny, kde ho patnáctiletý Ted přesvědčuje, že by se s ní měl vyspat už jenom proto, že to chce ona. Naomi ho začne hladit po vlasech a věci se zdají čím dál divnější. Ted pochopí, že se s ní musí rozejít.
Dorazí k ní na Halloween a už se jí to chystá sdělit, když mu to nevyjde a místo „Já se s tebou rozcházím.“ Řekne „Já tě miluju.“ Naomi mu připravila kostým štíplého volebního lístku jako před deseti lety a vyrazí s ním oslavovat.

Lily a Marshall čekají v domě na příjezd realitního makléře, který nedorazí, protože mu Lily ve skutečnosti vůbec nezavolala. Oba si dům začnou šíleně užívat a dojímají se nad hromadami koledníků. Lily začne Marshalla svádět a úspěšně přesvědčovat, že by se měli do domu na předměstí přestěhovat, ale potom, co dá koledníkům ostré nůžky a sešívačku, uzná Marshall, že Lily není ve stavu, kdy by mohla dělat velká životní rozhodnutí a bude to muset počkat.

Naomi se s Tedem na oslavě rozejde a ukáže se, že všechno, co připadalo celou dobu divné Tedovi, připadalo divné i jí a všechny náznaky byly myšleny ironicky. Rozejdou se a oběma se neuvěřitelně uleví. Oba se mýlili.
(Judita)

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Lily: (Na Teda) Ahoj, jak dopadlo rande s náramnou tchyní? Teda dubovou skříní... naraženou sviní?
(Barney, Lyli, Marshall a Robin jsou v baru a baví se o stěhování na předměstí.)
Marshall: Lásko, odložme stěhování.
Lyli: Proč?
Marshall: Myslím si, že těhotenství ovlivňuje tvůj úsudek.
Lyli: Ne. Marshalle, tohle je pro nás úžasná příležitost, kterou musíme využít. Jako to, že mi momentálně v těle roste embolie.
Marshall: Embrio.
Lyli: Neznamená, že dentální kanibalita.
Marshall: Mentální kapacita.
Lyli: Je z toho jakkoliv fistulinovaná.
Marshall: Nemám šajna.
Ted: Kam se při sexu díváte?
Barney: Do skryté kamery, na kterou se dívá mé budoucí já.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
majitel obchodu
koledník
číšnice
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNávrat Nemravné dýně
Původní názevThe Slutty Pumpkin Returns
Rok natočení2011
Premiéra31. října 2011
Česká premiéra15. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry10 490 000 diváků
Autoři profilu epizody