plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×07 – Noretta
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Všichni mají strach, že jsou jejich partneři příliš podobní jejich rodičům, ale každý se s tím vyrovnává trochu jinak. Barney se těší, že si s Norou konečně užije a Ted a Kevin si přestávají rozumět.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Barneyho přijel navštívit jeho bratr James.
Barney se těší, že se s Norou konečně vydá do „Sexovic“, protože mu Nora řekla, že pro něj má skvělé překvapení. Spletl se. Nejdřív půjdou bruslit a pak vyrazí do Sexovic. Sotva odejdou, přizná se James, že se mu Nora s Barneym pohromadě nelíbí. Prý ve všem připomíná jejich mámu. Například v britském akcentu, kterým jejich máma mluvila, protože milovala Julii Andrews. Podle Kevina je to normální, že si každý vybírá partnera podobného jeho rodiči.

Na bruslení Nora spadne a vyrazí si zub. Barney je rozhodnutý, že to není konec zábavy toho dne. Sežene zubaře, který Noře udělá nový, zářivě bílý. Jdou se napít na náladu, ale než dojdou do baru, Noře skočí do vlasů krysa. Barney se snaží otočit situaci zase k dobrému. Když ale dojdou k němu domů a okolo balkonu proletí sebevrah, vzdá to. Nora však ne. Zazpívá Barneymu písničku, kterou zpívala Julia Andrews a Barneymu s Jamesem i jejich máma. Barney si to uvědomí a místo Nory začne vidět svojí mámu.

Lily se začíná zakulacovat a už si nepřipadá sexy a nechce s Marshallem tak spát. Marshall se jí snaží ten pocit vrátit. Přijde s nápadem speciální stolní hry. To Lily připomene, že jediný člověk, kterého zná a má rád stolní hry tak jako Marshall, je její otec. Vzpomene si, co říkal Kevin a začne místo Marshalla vidět svého tátu. Když ji Marshall začne svádět, řekne mu to. Ten jí uklidní, že ona mu jeho matku vůbec nepřipomíná a že je to proto nesmysl. Už chtějí jít na věc, když mu dojde, že Lily je hrozně podobná jeho otci a začne ho tak vidět místo ní. Chuť na sex ho okamžitě přejde.


Ted a Kevin mají problém, bydlet spolu v jednom bytě. Nejdřív si stěžuje Ted, že viděl Kevina v obýváku jen v trenkách. Ten kontruje, že se Ted procházel nahý s odhaleným županem. Když mu Robin řekne, že už dlouho s nikým nespal, slíbí, že na něj bude hodný.
Večer si užívají romantické sledování filmu, ale Ted jim to překazí. Pak pozve Robin na koncert, což Kevin nevydýchá a hrozně se naštve. Dojdou k tomu, že je Ted hrozná citlivka a že Robin rozhodně nebyla první, koho se zeptal, když chtěl někomu udat svůj druhý lístek. Kevin se nakonec slituje a jde s ním.

O pár dní později se všichni sejdou v baru. Barney se přizná, že mu Nora hrozně připomíná jeho mámu. Marshall a Lily se diví, že mu to nevadí, ale Barney je spokojený. Protože jestliže je Nora aspoň z části jako jeho máma, je to skvělé, protože jeho máma je nejlepší člověk na světě. Ted nechá Kevina s Robin konečně osamotě.

Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
Hostující hvězdy
James Stinson
Vedlejší postavy
Kevin Venkataraghavan
paní Venkataraghavan
Virginia Mosby
Marvin Eriksen st.
Loretta Stinson
Mickey Aldrin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNoretta
Původní názevNoretta
Rok natočení2011
Premiéra24. října 2011
Česká premiéra14. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry9 870 000 diváků
Autoři profilu epizody