plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×09 – O fous (Disaster Averted)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Všichni přátelé vzpomínají v baru na den, kdy dorazil do New Yorku hurikán Irene a Ted se je pokoušel zachránit odjezdem do Winchesteru. Barney se zoufale snaží přesvědčit Marshalla, aby si mohl sundat kachničkovou kravatu, protože mu z neznámého důvodu najednou hrozně vadí...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Barney vypráví v baru ostatním šílený příběh, jak zachránil život malému dítěti pomocí své kachničkové kravaty a pak mu ji odnesl holub, ale Lily ji okamžitě najde v koši a Barney má smůlu. Řekne Marshallovi, že než večer skončí, bude mít kachničkovou kravatu dole.
Nabídne mu, že pokud si ji bude moct sundat, získá tím další dvě facky k té poslední, která mu zbyla ze sázky o facku před několika lety. Marshall je zaujatý ale není si jistý a navíc – jedna mu pořád ještě zbývá. Toho se chystá Barney využít, protože ví, že pokud donutí Marshalla, aby ho ještě ten večer praštil, bude mnohem přístupnější dalšímu vyjednávání.

Před vchodem do baru visí cedule „Zákaz surfování na břiše“ a Ted vypráví Kevinovi proč.
Na podzim roku 2011 se chystal hurikán Irene dobýt New York a Ted se rozhodl, že všechny své přátele ochrání a jako statečný bývalý skaut je vezme do domu, který kdysi koupil, kde budou v bezpečí. Staví se ještě u Barneyho, ostatní tam chtějí zůstat.

Marshall je nervózní, protože týden předtím, než dorazil hurikán do New Yorku mu vypršelo zdravotní pojištění a on tak vidí smrt na každém rohu a leze tím všem (zejména Lily) na nervy.

Všem volají jejich rodiče, aby je zkontrolovali, jenom Robin její otec nevolá.
Znovu se rozhodnou odjet, dokonce i bez Barneyho, místo něj si našel Ted okamžitě okouzlující náhradu, ale než to udělají, objeví se zpráva, že je na evakuaci pozdě.

Zpátky do současnosti – Barney pokračuje v mučení Marshalla, aby ho donutil naposledy udeřit. Kevinovi dojde, že je zvláštní, proč chce mít Barney kravatu z krku dole tak moc zrovna tento večer a správně odvodí, že je to proto, že se má setkat s rodiči Nory.

Vracíme se do doby hurikánu. Marshall připraví Lily bublinkovou vanu jako omluvu, že se chová tak divně a chce jí dát čas osamotě, což si Lily v ten moment rozmyslí. Později přiznají, že to byl ten večer, kdy zplodili jejich dítě.

Všechny už to potom přestane v Barneyho bytě bavit a rozhodnou se jít do baru, když k němu dojdou, zjistí, že je zavřený a Marshall objeví plastové kolo, na kterém začne surfovat na břiše. Když to zkusí podruhé, doletí skrz okno až do baru a tím zajistí vznik nové cedule „Zákaz surfování na břiše“.

Současnost: Kevin odejde a Marshall s Lily se dohodnou s Barneym, že si může kachničkovou kravatu sundat za další tři facky k té poslední navíc. Dvě z nich hned Marshall využije.

Na závěr se dozvíme, že v den hurikánu se Barney s Robin málem políbili, ale překazil jim to telefonát od Robinina otce. Povídají si o tom v taxíku a začnou se líbat…

(Judita)

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Ted: Lidi, tahle bouřka je vážná. Naštěstí se přátelíte s bývalým skautem. A skaut je vždy co?
Robin: Neoblíbený?
Lily: Zmlácený?
Barney: V kině s mámou?
Ted: Skaut je vždy připravený.
Robin: Připraven obědvat ve skřínce?
Marshall: Připraven zemřít jako panic?
Barney: Připraven nalakovat sestře nehty?
Ted: Připraven na nouzové situace!
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Kevin Venkataraghavan
hlavní společník
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevO fous
Původní názevDisaster Averted
Rok natočení2011
Premiéra7. listopadu 2011
Česká premiéra16. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry10 280 000 diváků
Autoři profilu epizody