plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 5×10 – Okno (The Window)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ted už od střední sní o jedné holce, ale nikdy nebyla volná. Pokaždé, když se s někým rozešla, vytvořilo se okno, jak tomu říkal Ted. Nejprve čekal měsíc, ale někoho si našla. Když se rozešli, čekal týden, opět nebyla volná. O další příležitosti přišel hodinu poté, co se znovu rozešli a opět byla zadaná. A nyní nečekal ani minutu a konečně ji pozval na rande.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tedovi zavolá jeho hlídka, že se "okno otevřelo", což znamená, že jeho vysněná dívka "od vedle" - Maggie se právě rozešla z přítelem. Ted má tak jedinečnou šanci u ní konečně uspět (po 12 letech). V baru ale zjistí, že má učit, nechá tak Maggie čekat s Marshallem a Lily, kteří mají zajistit, aby si mezitím Maggie nenašla někoho jiného. Což se jim samozřejmě příliš nevede, navzdory Robinině vydatné pomoci. Ted tak zase ztrácí šanci. Tentokrát poslední.
Marshallovi dorazila další krabice od matky, z věcmi kterých se po něm chtěla zbavit. Byly v ní i kdysi velmi oblíbené Marshallovy lacláče. Marshall vzpomíná a nachází dopis, který v patnácti napsal svému pozdějšímu třicetiletému já, zatímco ostatní se lacláčům smějí. Marshall je zklamaný, že nechrání životní prostředí tak, jak vždycky chtěl. Barney si zadá výzvu, že je nesundá, dokud v nich nezbalí ženskou. Nakonec, po dvou hodinách trápení musí přijmout i důchodkyni, aby se jich zbavil. Marshall pak napíše dopis svému šedesátiletému já a poprosí ho o znamení.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Two Weeks (Grizzly Bear)

Maggie vypráví Tedovi svůj životní příběh.

Informer (Snow)

Marshall píše svému budoucímu já dopis.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
servírka Wendy
Jamie Adamic
nejhežčí kluk na světě
číšník
paní Douglasová
hezký kluk
sám sebe
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevOkno
Původní názevThe Window
Rok natočení2009
Premiéra7. prosince 2009
Česká premiéra20. prosince 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry9 150 000 diváků
Autoři profilu epizody