plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 6×23 – Památky (Landmarks)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V New Yorku začíná proces, který rozhodne, jestli bude Arcadian zbourán a na jeho místě vyroste Tedův mrakodrap, nebo jestli bude prohlášen za kulturní památku. Ted si stále není jistý, na jakou stranu se má přiklonit...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Konečný proces, který rozhodne o osudu Arcadianu začíná. Nejprve promlouvá Marshall, který ve verších bojuje za jeho záchranu. Pak přichází na řadu Ted, kterého se ptají, jestli by podle jeho názoru měl být Arcadian prohlášen za kulturní památku. A Ted neví.

V mysli se vrací o pár dní zpátky, kdy si byl naprosto jistý, že podpoří Zoey a Marshalla, což je i důvod, proč s nimi Barney stále nemluví. Robin přesvědčuje Teda aby si stál za svým, protože on a Zoey se nakonec stejně rozejdou.

Barney se ptá v práci svého šéfa Arthura, co by se stalo, kdyby Ted couvnul a přiklonil se na opačnou stranu. Když mu Arthur řekne, že by přišel o místo nejen Ted, ale i on, začne Barney tvrdě přesvědčovat Teda, aby bojoval za svůj mrakodrap.

Do mikrofonu proto nakonec Ted řekne, že si nemyslí, že by měl být Arcadian prohlášen za kulturní památku. Čeká, že bude Zoey zdrcená, ale ona se okamžitě zvedne a pustí do mikrofonu několik měsíců starou nahrávku, na které se Ted vyznává, že díky obří hlavě lva je Arcadian monumentální a jedinečné dílo.
Boj tedy vyhrává Zoey.

V baru tomu pak společně nemůžou uvěřit. Lily vymyslí plán, jak vše zvrátit zpět na svou stranu. Podle starého Teda byl onen plán nelegální a proto ho neprozradí. Další den už na Arcadianu žádná hlava lva není a Památkový ústav proto mění rozhodnutí a neprohlašuje Arcadian za kulturní památku.
Hlava lva končí nad Barneyho postelí a vztah Teda a Zoey rozchodem.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Hostující hvězdy
Zoey Pierson
Vedlejší postavy
Virginia Mosby
Arthur Hobbs
pan Horvath
šestileté dítě
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPamátky
Původní názevLandmarks
Rok natočení2011
Premiéra9. května 2011
Česká premiéra21. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry6 410 000 diváků
Autoři profilu epizody