plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 6×14 – Poslední slova (Last Words)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Koná se pohřeb Marshallova otce a každý z přátel se snaží mít nějakou roli.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Robin je holka přes neřesti, má v kabelce vše, co by mohl smuteční host najednou potřebovat; přes alkohol až po petardy. Barney a Ted si dají za úkol rozesmát Marshalla pomocí videí, kde to nějaký chlápek schytá do kulí. Lily zas je nárazník pro svou tchýni. Ta si vždycky na ni vybije frustraci a je na chvilku v pohodě. Při obřadu pak Lily poděkuje s tím, že pochopila, o co se snažila.
Rozhodne se, že se bude zmiňovat, co Marshallův otec řekl naposled každému příbuznému. Marshall je z toho nešťastný, protože poslední otcova slova k němu byla, aby se podíval na Krokodýla Dundeeho 3. Pak Marshall zjistí, že má od otce hlasovku v mobilu, ale nechce ji slyšet, protože by to mohlo být ještě horší než Dundee. Marshall vybídne přátele, aby se zamysleli, co naposledy slyšeli od svých otců, protože to by, nedej bože, mohla být jejich poslední slova. Robin vzpomíná, jak ji otec říkal, jaké je zklamání a že raději říká přátelům, že je v komatu, což ji sdělil v den narozenin, na které si samozřejmě nevzpomněl. Tedův otec mu sděloval, jak spí s mladšíma holkama, mimo jiné s Tedovým doprovodem na maturitní ples. Lily přes záznamník slyšela otce, že je držen ve vazbě za neplacení daní a že by potřeboval peníze. Barney je rád, že otce nemá a tímhle si nikdy nemusí projít.
Marshall nakonec hlasovku zapne, ale tam je jen šum. Otec mu totiž volal omylem. Marshall ze zoufalství začne pomalu křičet, že ztratil nejlepší přítele, na kterého se mohl kdykoliv spolehnout... A všichni ostatní z rodiny mají dokonalá poslední slova a on nic. Pak uslyší otce, který si uvědomil, že mu volal a vše zakončí s tím, že ho má rád. Po chvilce se ještě ozve, že by potřeboval krém na nohy, který u něj nechal, protože má opět plíseň. Marshall se rozhodne, že mám tě rád bude považovat za poslední slova. Při proslovu ale nakonec řekne, že otcova poslední slova byla, aby se podíval na Krokodýla Dundeeho 3, čímž všechny rozesměje. Přátelé pak volají otcům a Barney se rozhodne toho svého poznat.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Nothing Shows (Keegan DeWitt)

Na konci epizody.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Ted: (Nevěřícně o Marshallově bývalém spolužákovi, který je o 2 hlavy menší než on.) On tě pohlavkoval? To s sebou nosil štafle?
Marshall: (zahanbeně) Nosil jsem mu je já.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Alfred Mosby
Marvin Eriksen st.
Judy Eriksen
Marcus Eriksen
Marvin Eriksen ml.
Mickey Aldrin
British General
reverend Platt
strýček Pete
Robin Scherbatsky st.
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPoslední slova
Původní názevLast Words
Rok natočení2011
Premiéra17. ledna 2011
Česká premiéra6. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry10 540 000 diváků
Autoři profilu epizody