plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 8×10 – Překompenzace (The Over-Correction)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Robin, Marshall, Lily a Ted jsou uvěznění v různých místnostech. Budoucí Ted vypráví o tom, jak se do nich všichni dostali.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

U Marshalla a Lily v bytě je Marshallova matka Judy. A po téměř dvou letech po smrti svého manžela je již připravená najít si nového partnera. A tím „partnerem“ se k Marshallově smůle stane Lilyin táta Mickey. Marshall je znechucen a vyděšen, schovává se do skříně, kde má klid.

Robin je stále frustrovaná ze vztahu Barneyho s Patrice. Parta tvrdí, že jde o „přehnaný opak“ – člověk si najde někoho, kdo je naprostým opakem osoby, se kterou předtím chodil. Robin chce celý ten vztah sabotovat, a tak hodlá najít Barneyho knihu plnou fíglů a habaďůr k balení holek a ukázat ji Patrice. Jde do Barneyho bytu a hledá ji, ovšem bezúspěšně. Do bytu vchází Barney, a tak se Robin musí někde schovat. Zvolí jeho šatní skříň v ložnici. Aby mohla svou misi dokončit, volá Tedovi, aby Barneyho zabavil a ona mohla proklouznout ven.

Ted se, i přes svůj vztek na partu, která mu po celé ty roky nevrací věci, které si od něj půjčují, vydává za Barneym, zabaví jej, Robin se zmocňuje Rukověti a chce odejít z bytu, jenže v tu chvíli se vrací Barney s Patrice. A jelikož je v bytě i Ted, který hledá věci, které si od něj Barney „vypůjčil“, musí se schovat. Stejně tak se musí schovat Robin. Běží do Barneyho ložnice, odhazuje Rukověť na postel a schovává se. Robin volá o pomoc Lily, jenže ta je také v Barneyho bytě. Chodí tam odsávat mateřské mléko pro Marvina, protože u ní doma je přeplněno a nemá tam k této činnosti dostatek soukromí.

Patrice na Barneyho posteli nalézá Rukověť a neví, co si o tom má myslet. Barney jí poví pravdu a hned na místě spálí Rukověť. Vypadá to, že je to mezi nimi opravdu vážné, ale Robin tomu stále nechce uvěřit. Lidé se mění, ale ne takhle drasticky. Chce zjistit, co s ním je.

Marshall s Lily se smiřují s tím, že se jejich rodiče dali dohromady, a rozhodnou se jim jejich vztah požehnat. Ovšem Mickey s Judy si spolu chtějí jen užívat, nechtějí žádný vážný vztah.

Robin přemýšlí o uspořádání promluvy do Barneyho duše, protože té věci s Patrice nemůže uvěřit, je to podle ní jen „přehnaný opak“. Zbytek party hraje, že s tím souhlasí, ale ve skutečnosti naplánují promluvu pro Robin.

Hudba v epizoděvložit další píseň

You Give Love A Bad Name (Bon Jovi)

Patrice říká, že je to první skladba na jejím nabuzeném mixu.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Zoufalé manželky

Barney si podle Lily nahrává všechny díly Zoufalých manželek.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Robin mluví o Patrice.)
Robin: Nevidí, že ji Barney využívá a mně to... láme srdce. Víte, já Patrice miluju, jsme jako sestry.
Ted: Nedokážeš na ni promluvit, aniž bys ji neseřvala.
Robin: Sestry se hádaj, Tede!
(Robin je zavřená u Barneyho v šatníku a volá Tedovi.)
Robin: Co kdybych ti řekla že tu vidim tvoje červené kovbojské boty?
Ted: Popiš je!
Robin. No, jsou červené a jsou to kovbojské boty.
Ted: to jsou ony!
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
Vedlejší postavy
Stuart Bowers
Judy Eriksen
Mickey Aldrin
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevPřekompenzace
Původní názevThe Over-Correction
Rok natočení2012
Premiéra10. prosince 2012
Česká premiéra7. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry8 820 000 diváků
Autoři profilu epizody