plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×01 – Svědek (The Best Man)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

BUDOUCNOST: Barney začne mít předsvatební nervozitu a bojí se, že jeho svatba bude katastrofa. Ted mu připomene, že to určitě nebude nejhorší svatba, kterou zažili. Oba začnou vzpomínat na Punchyho svatbu a jak ji Marshall zničil.
SOUČASNOST: Lily prosí Marshalla, aby její těhotenství prozatím drželi v tajnosti. Bojí se totiž, aby se něco nestalo. Ted si pečlivě připravuje svůj proslov coby svědka. Nechce, aby z toho zase byla katastrofa jako předtím, kdy se vždy rozbrečel nad tragickými událostmi v jeho životě.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Barney je před obřadem hrozně nervózní, protože neví, jestli nedělá se největší chybu svého života. Má strach, že to bude ta nejhorší svatba na světě. Ted se ho snaží uklidnit a připomíná, že na nejhorší svatbě už byli. Byla to svatba Tedova kamaráda Punchyho, kterou absolutně zkazil Marshall.

A vracíme se… Ted v baru řeší, jak má napsat přípitek novomanželům, jde totiž Punchymu za svědka. Má strach, že se při něm znova rozbrečí, jako se mu to stalo už několikrát. Pokaždé to navíc Punchy natočil a udělal z toho hrozné a populární video. Barney přiznává, že ještě pořád nezavolal Noře.

Na svatbě Barney zkouší nové triky na balení holek, ale vypadá to, že se snaží, aby se mu žádný ve skutečnosti nepodařil.
Z Teda si na svatbě všichni dělají legraci. Ukazuje se, že ve skutečnosti chtěl Punchy Teda za svědka jenom proto, že chtěl vidět další ubrečený přípitek novomanželům. Barney a Marshall se Teda snaží přesvědčit, aby se pochlapil a ukázal všem časopis, kde má fotografii na titulní stránce. Nakonec to za něj vezme opilý Marshall, ale ve chvíli, kdy s tím začne, se objeví malinká holčička, Marshalla přemohnou otcovské pudy a všechna jeho pozornost je tak upřena na ni.

Lily zjišťuje, že Robin je stále zamilovaná do Barneyho. Přesvědčuje ji, že on po ní také ještě touží a že je to skutečný důvod, proč nezavolal Noře a nesnaží se žádnou holku doopravdy dostat do postele. Robin si s Barneym vášnivě zatancuje a chce se mu vyznat, ale jemu zavolá Nora. Ukáže se, že Barney jí sám už několikrát neúspěšně volal. Robin Barneymu nadiktuje, co má Noře říct do telefonu. Deafakto mu vyznává, co cítí ona sama.

Zklamaná pak jde na balkon, kde si dá s Tedem doutník. Ten je zoufalý, protože má pocit, že přestal věřit v osud a opravdovou lásku. Robin ho uklidní. Lily a Marshall všem prozradí, že čekají dítě.

Svatební přípitek Ted opět probrečí, tentokrát dojetím nad skvělou zprávou o Lilyině těhotenství. Nalitý Marshall to nevydrží, vezme si od něj mikrofon a všem řekne, že Ted je dojatý, protože "tamta" úžasná dáma je těhotná. Ukáže na Lily, za kterou ale sedí taktéž těhotná nevěsta. Zvedne se a rozčílí se, jak to, že to věděl, což spustí obří bitku mezi otcem nevěsty a ženichem. A tak Marshall zkazí Punchyho svatbu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Groove Is In The Heart (Deee-Lite)

Robin s Barneym tančí na Punchyho svatbě.

Let Your Heart Hold Fast (Fort Atlantic)

Barney na střeše požádá Robin o ruku a políbí ji.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Marshall obviní Lily, že je pověrčivá.)
Lily: Ty si s sebou bereš do vany králičí pacičku.
Marshall: A utopil jsem se už někdy?
(Barneyho svatba.)
Barney: Co říkáš na tu kravatu?
Ted: (směje se) Díky bohu. Když tě Barney Stinson shání těsně před svatbou, čekáš minimálně jednu mrtvou šlapku ve skříni.
(Přestane se smát a otevře skříň.)
Marshall: Zlatíčko, už to nevydržím. Musíme někomu říct, že čekáme dítě.
Lily: Zůstaň silný, Eriksene. Nikomu ani muk.
Marshall: Všude jsou tady děti! Je to jako minové pole roztomilosti. Podívej se na toho parchantíka.
Lily: Přestaň. Marshalle, zůstaň silný. Nemůžeš se nechat ovlivnit nějakým dítětem... Och. S překrásnýma tvářičkama a ručičkama a nožičkama... Ten malej prevít má ďolíčky na kolenech. Jdeme všem říct, že jsem těhotná!
(Barney testuje metody balení holek.)
Barney: Nefungovalo to na tebe, protože a) Upíři jsou ohraní, nebo b) Tvrzení, že jsem vymyslel Facebook, byla už tak trochu nastavovaná kaše?
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
otec Kelly
otec Punchyho
družička
Carl MacLaren
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevSvědek
Původní názevThe Best Man
Rok natočení2011
Premiéra19. září 2011
Česká premiéra2. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry11 000 000 diváků
Autoři profilu epizody