plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×15 – Zapálený včelař (The Burning Beekeeper)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lily a Marshall pořádají kolaudační večírek ve svém novém domě a Lily se snaží zoufale zabránit všem možným katastrofám. Marně…

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lily plánuje velký kolaudační večírek a snaží se přesvědčit svého otce, aby jim ho nezkazil. Ten se jen tak mimochodem zmíní, že má ve sklepě 10 tisíc včel.

Starý Ted vypráví dětem, že když pořádáte důležitý večírek, vždycky se všechno pokazí. A že u Lily a Marshalla to zabralo pouhých pět minut. Bere to místnost po místnosti.

V obývacím pokoji dostane Ted vynadáno od Marshallova šéfa, pana Cootse za to, že mu údajně snědl jeho veganské rolky. Krátce poté přinese Lily očekávanou Goudu a než si ji Robin stihne dát, Lily ji z neznámého důvodu rozdupe. Pak tudy proběhne hořící člověk ve včelařském obleku.

Ve stejnou dobu v jídelně Barney sbalil další naivní ženu, které do teď všichni muži jenom lhali a hned potom pošle pana Cootse na Teda kvůli jeho veganským rolkám, i-když je ve skutečnosti snědl on sám. Marshall je naštvaný na svého šéfa, protože s ním bude muset ani ne za hodinu zase do práce. Lily ho pošle za ním, aby si promluvili. Marshall potřebuje „rozehřát“, aby se mohl s panem Cootsem pořádně pohádat a poprosí o to Robin a během chvilky na něj vážně křičí. Ve stejnou chvíli se ozve z kuchyně jekot a objeví se Barney se slovy: „Všechno je v pořádku.“

V jídelně se ukáže Liliyn táta ve včelařském obleku politém petrolejem a tvrdí, že všechny včely unikly ze sklepa. Znovu tudy prolétne hořící včelař.

Co se dělo přesně tou dobou v kuchyni: Ted a Robin dokončují svou starou hádku a v nejhorším Ted raději odejde. Dorazí Mickey a obléká si včelařský oblek. Barney mu poradí, aby ho potřel petrolejem, i-když tomu vůbec nerozumí.
Pak se objeví Lily a řekne Barneymu, aby hlavně nespal s tou ženskou, co sbalil, protože je známá tím, že uřízla svému manželovi jistou část těla nožem na sýr. Lily shodí Goudu na zem, objeví se na ní myši, Lily zapiští a Barney pro jistotu vystrčí hlavu ze dveří, aby ostatní ujistil, že je všechno v pořádku.

Marshall řekne v kuchyni svému šéfovi, že s ním ten večer nepůjde do práce a přesvědčuje ho, že potřebuje koníčka, jinak se upracuje. Mickey mu nabídne svůj včelařský oblek, aby se zkusil starat o včely. Pan Cootes si ho obleče a chce vytáhnout koláč z trouby, kde je ale příliš velké horko a oblek napuštěný petrolejem proto chytne. Proběhne celým bytem, uhasí se ve sněhu a je naprosto nadšený.
(Judita)

Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Garrison Cootes
Mickey Aldrin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZapálený včelař
Původní názevThe Burning Beekeeper
Rok natočení2012
Premiéra6. února 2012
Česká premiéra4. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka20 minut
Sledovanost premiéry9 980 000 diváků
Autoři profilu epizody