plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×17 – Žádnej stres (No Pressure)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ted je odhodlaný dát se s Robin znovu dohromady, ale není si tak úplně jistý, jestli jim to může vyjít a každý z jeho přátel si o tom myslí něco trochu jiného. Barney se snaží najít sexuální nahrávku Marshalla a Lily...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Starší Ted vypráví dětem, že nikdy nezapomene na tu chvíli, kdy poprvé řekl jejich matce, že ji miluje. Bylo to totiž poprvé od té chvíle, kdy to řekl Robin na střeše. A vracíme se přesně do té chvíle.

Ted neví, co víc říct a uteče do svého pokoje dřív, než se stihne Robin vyjádřit. Leží v posteli a neví, co dělat. Rozhodne se jít za ní, ale sotva otevře dveře, najde za nimi Robin, která ho políbí. Ještě než si o tom stihnou promluvit, objeví se Robinina kolegyně, se kterou má jet do Ruska na oslavy másla. Robin se totiž spletla, myslela si, že odlétají až o dvanáct hodin později. Narychlo si sbalí, co potřebuje, políbí Teda a zmizí.

Ted zavolá Marshallovi, aby se s ním hned sešel v baru. Marshall okamžitě vstane z postele, kde je kromě něho a Lily také Barney, a vyrazí za ním. Lily se rozhodne, že pojede taky rovnou do New Yorku a poprosí Barneyho, aby nikde nehledal žádnou sexuální nahrávku jí a Marshalla, protože žádná neexistuje. Barney z toho pochytí akorát to, že jí tam mají někde schovanou a zavolá si hledací tým, aby tu nahrávku co nejdřív našel.

Ted sedí v baru s Marshallem a Lily a zdá se, že si o jeho potenciálním vztahu s Robin myslí každý něco úplně jiného. Lily je naprosto proti a Ted nechápe proč. Tou dobou nalézá Barney pod manželskou postelí krabici na „dlouhodobé sázky“. Marshall a Lily spolu uzavírají spoustu sázek na životy svých přátel a jednou z nich je, že Ted a Robin neskončí spolu.

Barney dorazí do baru i s krabicí na dlouhodobé sázky a žádá po Lily a Marshallovi vysvětlení. Ti mu vyprávějí, že k tomu došlo před deseti lety, kdy hledali nějaký nový společný koníček.
V krabici také objeví lísteček se sázkou o tom, jestli Barney někdy objeví jejich sexuální nahrávku. Barney vyskočí z lavice a letí ji najít.

Nakonec ji díky svým pomocníkům skutečně najde na videokazetě a jelikož Ted je poslední idiot, kterého zná a má přehrávač VHS, jde ji k němu přehrát. Když tam dorazí, Tedovi dojde, proč nemůže být s Robin. Protože ona miluje Barneyho. Ten mu převypráví jejich společnou historii a skončí tím, že už to neřeší a je mu jedno, že už je nezadaná a ani by mu nevadilo, kdyby začala chodit s Tedem.

Než stihnou videokazetu přehrát, dorazí Marshall a Lily a pomocí předvádění toho všeho, co můžou vidět v tom videu Barneyho přesvědčí, aby tu kazetu radši nepouštěl.

Ted jede na letiště vyzvednout Robin a pak si spolu zajdou na večeři do restaurace, kde kdysi Ted ukradl onen osudný modrý lesní roh. Doma mu dojde, že mezi nimi k ničemu nedojde. Robin mu vysvětluje, že to není kvůli Barneymu, ale kvůli tomu, že její život je šíleně nestabilní a připomíná mu jejich dohodu, že když budou i ve čtyřiceti oba sami, vezmou si jeden druhého. Ted tuhle dohodu zruší, protože už se chce přes všechno přenést. Robin mu přizná, že ho nemiluje.

Ted jde za Marshallem do baru a přesvědčuje ho, že už je v pohodě, ale Marshall mu nevěří. Dojde potom za Robin a řekne jí, že se musí odstěhovat, protože jinak se Ted nikdy nedá do pořádku a ona ho poslechne.
(Judita)

Hudba v epizoděvložit další píseň

Shake It Out (Florence and the machine)

Ted stojí na balkoně.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
V této epizodě si zahrál Conan O'Brien nemluvící postavu. Účast v seriálu získal tím, že vyhrál charitativní aukci.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
majitel baru
Penny Mosbyová
Luke Mosby
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽádnej stres
Původní názevNo Pressure
Rok natočení2012
Premiéra20. února 2012
Česká premiéra6. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry9 680 000 diváků
Autoři profilu epizody