Hospoda Jamajka

Hospoda Jamajka (Jamaica Inn) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
lillygrace

2. února 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Atmosféra.

Na jednu stranu se Jamaica Inn může pyšnit detailně vykreslenou atmosférou staré opuštěné hospody v blátivé kaluži obklopené kilometry prázdných plání a kopců a lesů (trochu připomíná The Island), na druhou stranu charaktery zasazené do tohoto světa jsou ve finále stejně tak cizí a ploché jako v prvních vteřinách pilotního dílu. Gradace příběhu téměř vůbec nefunguje (teaser na konci druhé epizody zbytečně prozrazuje některé zvraty, které mohly diváka alespoň trochu překvapit) a i samotné finále je více méně zklamáním; ve scéně konfrontace protagonistů s hlavním záporákem působí herci dojmem, že netuší, co si jejich postavy vlastně myslí a co se po nich chce, korunu této scéně nasazuje podivný střih a úhel kamery. Jamaica Inn budí dojem, že jde spíš o dílo zaměřené na diváky znalé předlohy, kteří jsou důkladně seznámeni s postavami i příběhem. Pro rozvoj těchto prvků totiž v tříhodinové stopáži asi nezbylo místo.

Avatar uživatele
emma53

13. listopadu 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Jem and Mary

Viděla jsem pouze zpracování s Jane Seymourovou a musím konstatovat, že tohle nylo o level lepší. Atmosféra celé Jamajky přesně odpovídala mé představě, kterou jsem četla i v knize. Pochmurno, blátivo a chudák Jessika se z těch mokrých šatů od bláta dostala jen minimálně. Přemýšlím jestli nedostávají příplatky za tu čvachtu, v které se musí pohybovat a to nemluvím o těch scénách v moři.

Obrovským plusem bylo obsazení do hlavních rolí, včetně Seana Harrise jako záporáka Josse. Ale co mě jako ženu potěšilo, byl fakt, že jsem tam tu krásnou chemii mezi Mary a Jemem hmatatelně cítila a to byl podstatný činitel, který určitě přispěl k tomu, že přidávám hvězdu navíc.
Osobně bych to stopážově přece jen trochu zkrátila, místy se to až příliš vleklo, ale to je nepodstatný detail. Takže Mary s Jemem, budu vám držet palce, ať jedete kamkoliv.........