plakát seriálu

Jane by Design

(Jane by Design)

Názory uživatelů

Roztomilá oddychovka

Nejprve jsem zkoukla asi dva díly a sic byly milé, už jsem tomuto seriálu nechtěla dát šanci.
Potom jsem tomu dala druhou šanci, když jsem hledala nějakou oddychovku.
Byl to velice pomalý rozjezd, ale ke konci první poloviny série si mě to začalo získávat, konečně jsem si zapamatovala jména postav pořádně a začala se více zajímat o příběh.
Zápletka je vcelku jednoduchá, skloubí teenagerovské problémy a vsuvku módy. Problémy teenagerů jsou vskutku úsměvné, často chybí jistá reálnost, ale tu ani moc neočekávám.
Postavy jsou trochu jednotvárné - hlavní postav - "neviditelná", bláznivý kamarád Billy a idol školy Nick. Ale postava například Indie mně osobně přišla velice poutavá a byla jedním z důvodů, proč jsem na se na tento seriál začala dívat (a taky proč na něj pořád koukám). Za zmínku také stojí Jeremy Jones, který má techtle mechtle s Indiou, ale hází očkem po Jane.

Jak jsem psala výše, je to milý teenagerovský seriál, který vám třeba postupem času přiroste k srdci :)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Fashion

keď som 1x skúšala tento seriál,tak som ho asi po 5 minútach vypla.večer si zvyknem pozrieť nejaký seriál,ktorý má sériu ukončenú a ja nemusím čakať na novú časť.hľadala som niečo oddychové,vtedy som si spomenula na tento seriál a ešte raz sa k nemu vrátila.A hneď sa mi páčil viacej a aj lepšie som si ho užila.časti boli zábavné,plynuli si svojim tempom a ja som čakala ako to nakoniec dopadne.Na ďalšiu časť som sa tešila.Svet módy ma oslovil.Dosť ma prekvapil koniec a som zvedavá ako to bude ďalej pokračovať.
Počas sledovania druhej polovice som mala pocit,akoby sa kvalita seriálu znížila a o dosť.Diely začali byť robené podľa určitej šablóny. Jane len pindlovala medzi prácou a školou,aj to chodila do roboty poobede.Vzťahy boli ešte viacej prekombinované a nie vždy k dobru. Nové postavy boli zbytočné a naviac nesympatické.Tak som sa tešila na ten moment keď Jane odhalia, no jej odhalenie akoby v poslednej časti vyšumelo do prázdna a nebolo nijak šokujúce aby človek nadával prečo to zrušili.

Summa summárum Jane by design nie je zlý seriál, môže slúžiť ako milá odychovka, ktorá síce nijak moc neohúri, no ak máte seriály tohoto typu radi,tak je to to pravé pre vás. ja žiaľ musím znížiť svoje hodnotenie.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jane by design

Ze začátku seriál vypadal, že se ponese v duchu Ďábel nosí Pradu, jenže pak se to všechno začalo nějak kazit.

Samotným problémem je pro mě hlavní hrdinka. Nejsem si jistá, jestli je to víc tím, jak je napsaná její postava nebo samotnou herečkou, ale něco mi na ní hrozně vadí. Jane se celou dobu tváří jako boží umučení a pořád má tón hlasu, jako by mluvila s malými dětmi ve školce. Šanci na jakési oživení sliboval její kamarád Billy, ale ani ten nějak nefunguje. Nejdřív se Billy souží nad Jane, potom se souží Jane nad Billym, tak trochu jsem doufala, že se tady tvůrci vyhnou tomu, že se z přátelství vyklube něco víc. Podle mě je měli nechat jenom jako nejlepší přátele, nic víc.

Zápletka je velmi jednoduchá a děj je dost přitažený za vlasy. Každý díl má podobné schéma – Jane ve škole, pak problém v práci, nakonec Jane vše zázračně vyřeší. Jane je prostě pro firmu Donovan Decker naprosto nepostradatelná, všichni jí mají rádi, všechno jí perfektně vychází, k tomu se kolem ní motá plno kluků a jenom jedna dokonalá Jane. A i s tím převlékáním v autě přestali, jenom to cupitání na podpatcích si nemohli odpustit.

Pokud nemáte na programu lepší seriál, nebo jenom chcete vypnout mozek a vůbec na nic nemyslet, pak by se dal seriál Jane by design v době seriálové pauzy doporučit. Mohlo by to zajímat i lidi, co je baví móda, protože se tady čas od času objeví někdo z módního průmyslu – Christian Siriano, Nina Garcia, Amy Astley, Tamara Mellon, Betsey Johnson, Nanette Lepore a další. Za Christiana Siriana a za ty úžasné boty si to nulu nezaslouží.

10 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Slavná Jane

Popravdě mě tenhle seriál moc nechytl a poměrně mě překvapuje hodnocení, které tu má. Nevím čím to je, jestli hlavní představitelkou nebo "nudným" a chvílemi za vlasy přitaženým dějem, ale po pěti dílech jsem se sekla a do dalších se mi vůbec nechce. Seriály a filmy, které se týkají módního světa, mám většinou dost ráda, ale tohle ve mně nezanechalo vůbec nic a momenty, kdy jsem se pobavila, bych mohla počítat na prstech jedné ruky. Hodnocení v rozmezí 50 - 60% (a to maximálně). Ale jo, pokud zrovna opravdu nemáte co sledovat, všechno jste viděli a to, co jste neviděli má pauzu, tak se na to asi koukat dá...:) Možná se dám někdy do dalších dílů a možná to hodnocení ještě zvednu, těžko říct:)

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

From high school to high fashion

Jane by Design perfektně zapadla do programu ABC Family. Nikde jinde (snad krom Disney channel) bych si tento seriál představit nedovedla.

Upřímně, mám z Jane rozporuplné pocity. Na jednu stranu to bylo milé, barevné, hezoučké. Na druhou stranu si ale myslím, že už tento seriál není pro mou věkovou skupinu. Už jen v hlavní zápletce celého seriálu, kdy hrdinka začne na plný úvazek pracovat v luxusní návrhářské firmě a přitom stíhá chodit do školy, je prostě nesmysl. Takovéto společnosti si pečlivě vybírají, koho najmou, a jejich data si ověřují. Že tady Jane přišla do mísnosti, vybafla na ni Grey z videochatu a řekla jí, že ji bere, aniž by viděla ostatní uchazečky, kterých byla plná vedlejší místnost, je prostě nereálné.

To ani nemluvím o tom, že nikomu nepřišlo divné, že Jane chodí do práce až na dvanáct hodin, protože dopoledne tráví ve škole. Navíc to musí být šestnáctiletá superžena, jelikož zvládá ráno vstát, jít do školy, ze školy do práce, kde často tráví celou noc, nějakým záhadným způsobem se dostat domů, hezky se prospat, ráno opět vstát a během toho si ještě zvládá udržet svůj studijní průměr.

Neříkám ale, že Jane je špatný seriál. Už jen každodenní módní kreace hlavní hrdinky stojí za dívání. Je až neuvěřitelné, kolik nadýchaných sukýnek tahle holka vlastní (a taky kde bere peníze na látky, ze kterých si je šije, když nemůžou s bratrem ani včas zaplatit elektřinu).

Postavy a herci. Hm... Co na to říct? Mládí vpřed? Jane by Design trpí na neoriginální scénáristy. Je zde tradiční scénář - hlavní hrdinka, outsider, se kterou se baví jen její podivínský kamarád. Nejoblíbenější holka ve škole a její kamarádka, které do hlavní hrdinky v jednom kuse rýpou. Ale moment! Naše zlá mrcha má přece jen jednu tajnou slabost - je zakoukaná do podivína, ale nikomu o tom neřekne, aby jí to nepokazilo reputaci. Stejně tak u Jane v práci: Přísná šéfka, která si svou novou asistentku oblíbí a chce slyšet její názory, kterými se následně řídí. Zlá mrcha, která chce větší moc ve firmě a hodlá jít přes mrtvoly. A sukničkář, který od hrdinky dostane košem, proto se stane jejím kamarádem a pomocníkem. Ani špetka novoty, ani kapička inovace. Nic. Herci jsou na pohled příjemní, i když šíleně prkenní. Ale Erica Dasher umí alespoň perfektně zvládnout štěněčí oči.

Po zhlédnutí Greeku mám v ABC Family pořád ještě důvěru. Ale Jane by Design bohužel není seriál, který by udržel laťku. Nedivím se, že byl po první sérii ukončen.

Pokud vám je cca 15 let, doporučuju, budete se bavit a pravděpodobně vůbec s mým názorem nebudete souhlasit. A já vám to nebudu mít za zlé ;)

50 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Drama, nebo pohádka?

Ze začátku mi to připadalo jako oddychovka, která neurazí, ale ani extra nenadchne. Prostě na vyplnění času o seriálové přestávce. V každém díle na nás čeká šťastný konec, všechno dobře dopadne... Problém je v tom, že té nereálnosti tam díl od dílu přibývá, což je seriálu na škodu. Díky ní by se mohl řadit do žánru pohádky, drama zde moc nečekejte.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I put my heart where my head should be.

Dle toho, že to dostalo jen první řadu jsem zase nečekala nějáký zázrak a prostě jsem chtěla jen oddechovku. A překvapení, překvapení. Ono se mi to líbilo natolik, že mě pak hodně mrzelo, že to nedostalo šanci na druhou řadu.
Jasně, část ze střední byla jako každá jiná, ale mě se líbilo jak byla vybalancovaná ta hranice mezi školou a módou. Myslím, že tohohle seriálu je opravdu škoda.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Druhá šance

Tak tento seriál jsem se rozhodla zhodnotit až po skončení 1. série.
Po prvních dvou dílech jsem si říkala klišé nad klišé - slečna "outsider", skvělý chápající brácha, velmi dobře vypadající "kamarád" a hned několik chlap(c)ů (vypadající, jak z obálky Vogue) zamilovaných do hlavní hrdinky...stop! Pokud tento druh seriálů není vaším šálkem kávy, ani bych se neobtěžovala zmáčknout tlačítko download.
Asi jsem se dívala na první díl v nějaké špatné náladě (že by Valentýn?), ale rozhodla jsem se k němu po nějaké době vrátit v lepším rozpoložení a hned to bylo lepší. V seriálu nechybí humor, velmi snadno se vcítíte do hlavní hrdinky a dychtivě čekáte, jak se dokáže z další svízelné situace dostat. Atraktivní svět módy trochu předurčuje k dívčí části publika, ale i chlapci si třeba trochu poblázněnou Jane zamilují.
Pokud jste tento seriál, stejně jako já, vzdali hned ze začátku, ale máte chuť na nějakou tu oddychovku s trochou humoru a módy, dejte mu ještě druhou šánci :)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Svět módy

Jane je obyčejná dívka, která chodí na střední školu a popravdě, moc oblíbená není. Je prostě outsider. Jelikož její bratr je bez práce a peníze přece mít musí, přihlásí se na stáž do známé módní firmy. A tam přijde kámen úrazu. Namísto stáže dostává opravdovou práci, protože je pokládána za dospělou. Takže veškerý svůj čas rozděluje mezi práci a školu a hodně riskuje, aby se vyhla prozrazení. Ještěže má svého kámoše Billyho, který ji rád se vším pomůže.
Podíváme se, jak to chodí v módním světě, kde záleží na tom jak moc ostré lokty máte a s jakým nevšedním nápadem příjdete. A především musít mít pro oblékání cit. A na Jane je, aby se s tím vypořádala. Na druhé straně barikády má jiné problémy, jako každý teenager. Jak to s ní všechno dopadne? Na to už se musíte podívat sami. Myslím, že tento seriál pobaví a neurazí.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pilot

Pobavila jsem se. Zatím to docela připomíná Ďábel nosí Pradu.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

:)

K Jane by Design jsem se přemlouvala dost dlouho. Ale co si budeme vykládat, prázdniny byly dlouhé, tak jsem se do toho pustila a rozhodně nelituji. Ten Billy mě dostal jak nějakou puberťačku :D Až mě mrzí, že se nedočkáme pokračování...

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Růžové brýle

Další skvělá oddechovka,ale bohužel jen to. Absolutně neuskutečnitelné v reálném světě. Takže pokud si chcete odpočinout od reality, nasaďte "růžové brýle" a nechte se unášet příběhem.

+ Móda
- Chybí dávka reality

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Módní trendy

Oddechovka je to dobrá. Není to náročné, je to tak akorát.
Co se týče hlavní postavy Jane, tak si myslím, že dělá pěkné gesto pro svého bráchu, ale na druhou stranu chápu i jeho. Časem se to provalí, to je jasné, ale zatím malé tajemství zůstává tajemstvím ;)

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

móda-chlapi-škola

Tenhle seriál jsem tu několikrát viděla zmíněný v článcích, a i trailer se mi vcelku líbil. Teď jsem víc než dost spokojená. Seriál pobaví, není to nic trapnýho a hloupýho. Jen si myslím, že starší ročníky úplně nezaujme je to spíš teenagerovský seriál, ale neříkám, že se líbit nemůže i starším.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé