plakát seriálu

Jeeves a Wooster

(Jeeves and Wooster)

Názory uživatelů

Wodehouse

Wodehouseovy humoristické romány čtu již od dětství, ale teprve teď, díky Serialzone, jsem zaznamenala seriál na námět oblíbených příběhů o Jeevesovi. A k tomuto překvapení přišlo ještě větší, poté co jsem shlédla Hugha Laurieho v roli Bertieho Woostera. Nemám co vytknout, tvůrcům se povedl zachovat stejný styl humoru, jako v knihách.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Jeeves

Sluhu Jeevese jsem poznal velmi nedávno. Jeho humorem a ironií prosycené vtipné příběhy mě zaujaly a já se mu začal věnovat o něco víc. Z knihy jsem se dozvěděl o existenci tohoto díla, takže jsem byl neskonale nadšený. Myslím ale, že pokud někdo neudělá aspoň titulky, tak víc dílů prostě neuvidím, hodnotím tedy po tom prvním. Samozřejmě obsazení je prvotřídní - Hugh Laurie (který pro mě rozhodně NENÍ House) se do role Bertieho Woostera naprosto geniáně hodí, myslím, že ho absolutně vystihl. No a Steven Fry jako Jeeves tady fakt předvádí mistrovské herectví - na něj je vážně radost koukat, on tu roli fakt žije. No a co teprve, když promluví... Navíc seriál ukazuje společenský život anglických vrstev a je zasazen do úžasných kulis. Jde z toho hromada atmosféry a má to vybroušené, vtipné a zábavné dialogy, které jsou ještě lepší v podání zmíněných herců. Takže nejen že je to neskutečně vtipné, ale má to atmosféru starých detektivek a život angličanů. Jen je to občas moc dlouhé. Ale když pominete tento malý detail, dostanete naprosto superexcelentní britský sitcom s vykuleným Lauriem, který náhodou báječně zpívá a asi životní roli mistra Frye. Jeeves je dokonalej prostě a já se jeho popularitě fakt nedivím. Chtělo by to dabing, mistři, já si toho Jeevese fakt potřebuju užít a navíc si už bez něj snad ani nedovedu představit život, protože to, co v prvním díle a v povídkách předvedl, tak to vážně stojí za to. Za některé slabší chvilky 85%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Klasický seriál podle klasických knih

Tenhle seriál zaujímá v mé seriálové sbírce dévédeček čestné místo. Humor a originální kulisy staré dobré Anglie, sehraná komediální dvojice Fry a Laurie (už si Jeevese a Bertieho nedokážu představit jinak). Seriál patří k těm co nestárnou a tak si bude nacházet své diváky ještě řadu let.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé