plakát seriálu

Jmenuju se Earl

(My Name Is Earl)

Epizoda 1×05 – Earl učitelem (Teacher Earl)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Earl si vždy dělal srandu z lidí, kteří měli cizí přízvuk. Catalina mu poradila, aby tyto lidi naučil anglicky a tím napravil číslo 27 ve svém seznamu. Do Krabí boudy přijde za Earlem a Randym jejich kamarád Ralph Mariano. Byl rok a půl ve vězení za krádeže a teď ho pustili. Earl mu zatím neřekne o Karmě, protože netuší, jak by zareagoval. Earl byl totiž ten, který ho naučil krást. Ralph začal znovu krást, ale Earl nechtěl pokoušet Karmu a všechny nakradené věci v noci vrátil.

Další den přijde za Earlem Joy, která nechce, aby učil cizince anglicky, protože její vietnamská sousedka by pak byla velkou konkurencí pro její kosmetický salon. Navíc Raplhovi řekla o Earlově listu. Ten nevěděl co na to říci, ale Earl mu to vysvětlil a Ralph chtěl taky začít s Karmou. Earl mu zařídil práci v obchodě s lampami. Pak šel znova učit cizince. Ralph mezitím vykradl prodejnu s lampami a nastěhoval se do hotelu vedle Earla.

Protože nechtěl přestat krást, Earl se s ním přestal kamarádit. Pak Ralph omráčil Randyho a hledal 100000$, které vyhrál Earl. Nikde je nemohl najít, ale při mučení Randyho zjistil, že jsou v bance. Proto omráčil i Earla, vzal mu klíček od bezpečnostní schránky a šel vybrat jeho výhru z loterie. Do hotelu ale přišli Earlovi studenti, protože nepřišel na jejich hodinu. Oba odvázali a Earl stihl zavolat do banky, aby zatkli Ralpha. Ten jim utekl, ale Earl ho nenahlásil, protože to byl pořád jeho kámoš.

Zdroj: www.mynameisearl.cz

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Splněné položky ze seznamu:
27 – Dělal si srandu z lidí s cizím přízvukem
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
číšník: Vy chtít vzít talíř?
Earl: Ne, my chtít vysát krev.
Hlavní postavy
Earl Hickey
Randy Hickey
Darnell Turner
Joy Turner
Hostující hvězdy
Ralph Mariano
Vedlejší postavy
malý Earl
Nescobar-A-Lop-Lop
žena s komínem
malý Randy
malý Ralph
ruský poskok
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEarl učitelem
Původní názevTeacher Earl
Rok natočení2005
Premiéra15. října 2005
Česká premiéra14. září 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Autoři profilu epizody