plakát seriálu

Jmenuju se Earl

(My Name Is Earl)

Epizoda 1×14 – Randy hledá práci (Monkeys In Space)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zatímco si Randy hledá své ideální zaměstání, Earl se pokouší dát svému kamarádovi jeden perfektní den ještě před tím, než je poslán do vězení.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V novinách se Earl dočte, že se do vězení dostal jeho kamarád, kterého bohužel má taky na svém seznamu: Řekl nevhodnou historku na narozeninách Hanka Langeho. Proto jde za ním do věznice, aby zjistil, jak to napravit. Pro Hanka to byl kdysi příšerný den, tak po Earlovi chce, aby měl jednou pěkný den: přinesl denní noviny, které má jeho strýc, donesl koblihy a přivezl na návštěvu jeho vlastní babičku. Zdánlivě jednoduché zadání má však velmi zapeklité řešení.

Během celého dílu dále Randy hledá práci, aby našel svůj vlastní smysl života a nebyl tolik finančně závislý na Earlovi.

Nejdříve Earl zjistí, že Hankův strejda bydlí v bytě, je na vozíčku a nedůvěřuje výtahům a Earlovi, tak jej Earl musí tahat po schodech až ke schránce s novinami. Další překážkou je prodavačka s koblihama, kterou je jednonohá Didi, která Earla z duše nenávidí. Na závěr je problém se samotnou babičkou, která musí dostat kapání do očí každých 10 minut a kapání přímo nesnáší. První tři dny to Earl časově nestihne, až čtvrtý den s Randyho pomocí dokáže Hankovi zpříjemnit pobyt ve vězení. Randy tak našel svou osudovou práci. Pomáhat Earlovi se svým seznamem.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Splněné položky ze seznamu:
18 – Řekl nevhodnou historku na narozeninách Hanka Langeho
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Randy pracuje jako obchodní cestující.)
Randy: (čte text z kartičky) Zdravím vás, madam. Jak by se vám líbilo skoncovat s každodenním bojem a odolnými skvrnami? Oblouček. Nezapomeňte na oční kontakt. Oblouček.
Hlavní postavy
Earl Hickey
Randy Hickey
Darnell Turner
Joy Turner
Vedlejší postavy
Hank Lange
strýc Charlie
Hankova babička
zdravotní sestra
nemocniční sluha
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRandy hledá práci
Původní názevMonkeys In Space
Rok natočení2006
Premiéra26. ledna 2006
Česká premiéra29. září 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka20 minut
Autoři profilu epizody