plakát seriálu

Jonathan Strange & Mr Norrell

(Jonathan Strange & Mr Norrell)

Epizoda 1×02 – How Is Lady Pole?
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Z pana Norrella se stal všemi uznávaný mág a pomáhá vládě ve válce proti Francii. Pan Segundus a pan Honeyfoot objevují druhého mága, Jonathana Strange, který se posléze stává učedníkem pana Norrella.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Po oživení slečny Wintertowne, nynější Lady Pole, se z pana Norrella stává uznávaný mág a pracuje pro anglickou vládu v boji proti Francii. Později se dozvídá, že s Lady Pole není vše v pořádku. Elf, se kterým uzavřel dohodu, že si může vzít polovinu jejího života, si dohodu vyložil po svém a každou noc ji odvádí do své říše a ona z toho začíná šílet.

Pan Segundus a pan Honeyfoot si jdou prohlédnout Dům stínů Paní Absolomu, protože zde chtějí vybudovat školu magie a objevují zde Jonathana Strange a jeho ženu Arabellu, jak tu vyvolává ducha paní Absolom. Jonathan se jim přizná, že svou magii přiliš neovládá a oni mu navrhnou, že by se měl stát učedníkem pana Norrella. Jonathan i se svou ženou odjede do Londýna a předvede panu Norrellovi kouzlo, které sám vymyslel. Pan Norrell je z toho nadšený a ihned ho přijímá jako svého učedníka a připravuje mu plán studia na příštích 10 let. Jonathan se velmi zajímá o magii elfů a Krále Havrana, ale pan Norrell ho to odmítá učit.

Jednou za Jonathanem přijde sir Walter Pole. Tři francouzské fregaty proklouzly magickou blokádou pana Norrella, který tu zrovna není a sir Pole žádá Jonathana o pomoc. Arabella jde s nimi do domu sira Pola, kde se setkává s Lady Pole. Ta se ji pokouší varovat před panem Norrellem, ale nestihne to, protože dostane svůj záchvat šílenství.

Později za Jonathanem opět přijdou, protože v přístavu uvízla loď na Koňské písčině. Jonathan vytvoří z písku koně a ti loď uvolní. Všichni jsou z toho ohromeni a v tu chvíli přichází pan Norrell. Jelikož se již Jonathan prokázal jako schopný mág, navrhuje sir Pole poslat ho do Portugalska, aby mohl pomáhat i na bitevním poli. Pan Norrell je zpočátku proti, dokud se nedozví, že se budou prodávat magické knihy zemřelého vévody z Roxburghu a jedním ze zájemců je i Jonathan. Pan Norrell po jedné knize obzvlášť touží a chce ji za každou cenu získat. Souhlasí proto s jeho odchodem a dokonce mu i se značnou neochotou dá na cestu 40 svých magických knih.

Hlavní postavy
Mr. Norrell
Jonathan Strange
Vinculus
Vedlejší postavy
Perroquet
Segundus
admirál Desmoulins
Mr. Bickerton
Childermass
Mrs. Wintertowne
Sir Walter Pole
dražitel
Lady Pole
Lost Hope Dancer
Jeremy Johns
The Gentleman
Landed Gentry
Lord Wellington
poslanec
Lord Liverpool
Storm Cloud Woman
Naval Lieutenant
Geoffrey
Stephen Black
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHow Is Lady Pole? (neoficiální název)
Původní názevHow Is Lady Pole?
Rok natočení2015
Premiéra24. května 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody