plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 4×19 – Bohové musejí být šílení (Gods Must Be Crazy, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Katie Lloydová s obavami sleduje Jerryho, který si obouvá stepovací boty: stepování totiž pomáhá nervově labilním lidem, tvrdí její kolega. Ale to už se ve dveřích objeví Diana, která oznamuje, že ji nachytal tajný policista, o němž si myslela, že je to klient jako každý jiný. Je obviněna z prostituce a hledá advokáta. Chce napadnout zákon, který prostituci zakazuje. Případu se ujímají Jerry a Katie. Ukáže se, že protistrana nabízí zproštění viny, když Diana prozradí, kdo vede eskortní službu, kde pracuje – tedy Lorraine Wellerovou.

Za Dennym přichází jeho přítel, advokát a taktéž přívrženec Republikánské strany, s ohromující nabídkou: on a jeho přátelé se rozhodli vybrat několik adeptů na post prezidenta USA a Denny je mezi nimi. Překvapený Denny se už vidí v Bílém domě. Absolvuje politický pohovor a čeká ho ještě lékařská prohlídka, které se dosti obává. Navíc se má vše odehrávat v přísném utajení.

Carl Sack se ujímá kauzy mladé ženy, která se chce stát knězem. Žaluje arcidiecézi, že jí to zakazuje. Carl, ač opakovaně podotkne, že je sám věřící, podrobí katolickou církev přísné kritice, zejména kvůli její netoleranci a protizákonnému přístupu k ženám. Nezapomene ani na masakry a války, které rozpoutala v minulosti. Jak se k této kauze postaví soudce Clark Brown?

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Jerry Espenson
Shirley Schmidtová
Katie Lloydová
Vedlejší postavy
FBI Special Agent John Sharpe
Bishop Luke Bernard
FBI Agent
A.D.A. Mary Franklin
Upscale Fundraiser Guest
Dana Strickland
Caryl Hutchins
Bryce Laughlin
Hugh McDowell
Avery Wilson
Paul Cruickshank
Dr. Earl Roberts
Justice Frances Oliver
soudce Clark Brown
Attorney Braxton Mason
Renee Winger
Lorraine Wellerová
Upscale Fundrasier Guest
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBohové musejí být šílení
Původní názevGods Must Be Crazy, The
Rok natočení2008
Premiéra14. května 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody