plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 2×03 – Hledá se Nimmo (Finding Nimmo)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alan a Danny jsou na rybách uprostřed divoké přírody, jenže v kanceláři na ně čeká sekretářka, která se nijak netají tím, že zabila dvojnásobného vraha. A tak pánové přicházejí na přelíčení ještě ve vysokých rybářských botách a poněkud nelibě zapáchající...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tara přichází za Alanem, aby si s ním promluvila. Svěří se mu, že se nechce k Malcolmovi vracet, uvědomila si ale, že nechce ani jeho, ani Alana. To mladého muže hluboce zasáhne.

Detektiv Stevenson přijde za Catherine do kanceláře a ptá se, jestli něco neví o Berniem. Už celý týden ho nikdo neviděl. Catherine pochopí, že se po něm policie začíná shánět, a rozhodne se říct Shirley pravdu. Ta je jejím přiznáním, že Bernieho zabila, nejprve zcela šokovaná. Pak jí ale po poradě s ostatními právníky nabádá, aby se sama přihlásila na policii.

Catherine si přeje, aby ji hájil Alan, ten si ale mezitím užívá klidné horské přírody a učí se s Dannym lovit lososy. Ulovené ryby se tu ale k Alanovu zklamání nekonzumují, nýbrž vhazují zpět do vody. Lososům ostatně hrozí nebezpečí od mořských vší, které se nepřiměřeně rozmnožily kvůli farmám specializujícím se na umělý chov ryb. Právě proti těm vystupuje mladý právník, který tráví volné chvíle na stejném místě. Byl by rád, kdyby věhlasný advokát Crane mohl přijít k soudu a pomohl mu dosáhnout zákazu budování dalších farem.

Mezitím se koná předběžné líčení s Catherine, která nechce nic předstírat: zabila Bernieho, protože on by jistě v nejbližší době zabil už svou třetí oběť, kterou mohla být docela dobře ona sama. Zdá se jí, že to musí porotě stačit k tomu, aby pochopila, že jinak ani jednat nemohla...

Narážky na další seriályvložit další narážku

Star Trek

Alan Shore odloží knihu: "Je celá o mořských vších. A vyhubí všechny lososy. Těm mořským vším se říká Klingoni."
Denny naštvaně: "Cože? Klingoni!" (dřív hrál kapitána Kirka)
Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Denise Bauerová
Shirley Schmidtová
Vedlejší postavy
Lori Colsonová
Tara Wilsonová
Garrett Wells
Sara Holtová
Catherine Piperová
Reverend Donald Diddum
Judge Harry Hingham
detektiv John Stephenson
D.A. Valerie Murrow
Bernard Ferrion
Peter Barrett
Judge Sean O'Byrne
George Knott
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHledá se Nimmo
Původní názevFinding Nimmo
Rok natočení2005
Premiéra11. října 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody