plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 4×02 – Nevinný (Innocent Man, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jerry Espenson a nová mladá nadějná kolegyně Katie Lloydová za Alanova dozoru obhajují Josepha Washingtona, obviněného z vraždy manželky lékaře Ann Riversové. Přestože obviněný tvrdí, že byli milenci, a přestože v domě byl v inkriminovanou dobu také manžel, policie se okamžitě rozhodla, že obviní Josepha. Našlo se totiž jeho sperma a jeho krev na skříňce, kterou tam ale mohl kdokoli nastražit. Policie se ovšem ani nenamáhala s dalším šetřením a po šestatřiceti hodinách nepřetržitého výslechu bez možnosti odpočinku si nakonec Washingtonovo doznání vynutila. Mladá Katie Lloydová jeví skutečně velké nadšení: přes nevábnou fyziognomii svého klienta a jeho nepříliš sympatické chování je o jeho nevině stoprocentně přesvědčena.

Dozorující Alan má kromě tohoto případu i další problém: soudkyně Gloria Weldonová, se kterou již nějakou dobu chodí, s ním chce mít dítě. Alan je ale přesvědčený, že už kvůli rodovému zatížení není muž pro jednu ženu. Případný potomek by ho k ní ale připoutal a on by pomalu přestával být sám sebou.

Shirley navíc přijala novou pracovnici, jemu dobře známou krasavici Lorraine Wellerovou. Už pouhý pohled na půvabnou sebevědomou ženu s Alanem dělá divy. Neméně ovšem tak s Dennym, který u ní ihned tradičně zkouší štěstí.

Na terase probírají Alan s Dennym – jak jinak – problém se ženami. Rozhodnou se, že si navzájem nepolezou do zelí, Denny ale přesto soudí, že ženy jsou vlastně krajně nebezpečné bytosti...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Jerry Espenson
Shirley Schmidtová
Katie Lloydová
Vedlejší postavy
soudkyně Gloria Weldonová
Lorraine Wellerová
Joseph Washington
Dr. Timothy Wood
Dr. Stanley Rivers
Detective Walter Berenson
Coroner Myron Okubo
Reporter
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNevinný
Původní názevInnocent Man, The
Rok natočení2007
Premiéra2. října 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody