plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 1×05 – Oko za oko (An Eye for an Eye)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Členové advokátní kanceláře pomohou na svobodu nevinně vyhlížejícímu vrahovi. Zároveň řeší spor hypochondrického pacienta s lékařem a skupinová žaloba důchodců dojde až tak daleko, že jeden z právníků skončí ve vazbě za zesměšnění soudce...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Advokát Alan Shore s kolegyní Tarou Wilsonovou se po poněkud divokém večírku v maskách ocitnou před soudcem. Alan ovšem celou záležitost brzy vyřeší svým charakteristicky energickým až drzým způsobem. Zato s Tarou by chtěl opět navázat tam, kde kdysi dávno přestali.

Je mu přidělen případ hypochondrického pacienta Billa Morgana, který žaluje svého lékaře, jenž půl roku léčil jeho těžké migrény, bral peníze a ani nebyl schopen ho poslat k příslušnému specialistovi.

Danny Crain má na starosti skupinovou žalobu důchodců na Holcombovu farmaceutickou společnost, která podle nich předražuje léky. Danny má občas jasné chvilky a skvělé nápady, vzápětí se ale zase zdá, jako kdyby byl duchem nepřítomný. Protože žalobu původně řešil Edwin, který je opět v nemocnici, kancelář potřebuje získat čas. Ten pro ni nakonec Danny získá dost nešťastným způsobem.

Sally, která dosti nelibě nese opětovné sbližování Alana s Tarou, spolu s Lori obhajuje na pohled dobrosrdečného obtloustlého mladíka Jasona, který při hospodské rvačce uhodil a zabil jistého Jereda Granta. Ukáže se, že se oba muži znali už dávno a před několila lety Jered Jasona pořádně zmlátil. Jako svědek vystupuje i Jasonova matka, která svého syna, jenž s ní stále ještě žije, bezmezně miluje a očividně je kvůli němu ochotna udělat cokoli...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Vedlejší postavy
Lori Colsonová
Tara Wilsonová
Sally Heepová
soudce Paul Resnick
Adam Herbett
Derek Ross
Bill Morgan
Attorney Braxton Mason
Kevin Quinlan
Judge Franzetti
Foreperson
Jason Binder
Gregory Stone
Dr. Steven Rayburn
Paralegal
Judge Katherine Taylor
Helen Binder
Night Court Beat Cop
Night Court Judge
Night Court Hooker
Attorney Goldberg
A.D.A. George Martin
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevOko za oko
Původní názevAn Eye for an Eye
Rok natočení2004
Premiéra31. října 2004
Česká premiéra14. prosince 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody