plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 4×03 – Slepice, nebo vejce (Chicken and the Leg, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Patnáctiletá Abigail Holtová přichází za Alanem Shorem a žádá ho, aby ji zastupoval. Hodlá totiž žalovat školu za to, že žákům neposkytuje správnou sexuální výchovu. Namísto toho aplikuje striktní "abstinenční program". Ona sama měla nechráněný pohlavní styk se svým přítelem Jamesem a nyní je HIV pozitivní. Aby tuto čistě ženskou záležitost neřešil jen muž, je Alanovi přidělena jako pomoc kolegyně Lorraine Wellerová.

Denny Crane a nový člen kanceláře Carl Sack dostávají případ Hispánce, chovatele kohoutů na zápasy, který je obviněn z jejich nelegálního pořádání. Navíc mu policie jeho milovaného šampiona usmrtila injekcí. Přes odpor Shirley si Denny a Cark vsadí 200 000 dolarů na výsledek procesu.

Deana Riceová přichází pro právní poradu v případě svého manžela Matthewa, který spáchal sebevraždu. Deana je přesvědčená, že k tomu dopomohly i návštěvy u proslulého psychologa doktora Farrella. Případ má na starosti Jerry Espenson spolu s mladou půvabnou kolegyní Katie Lloydovou. Protože ani jedna strana nechce jít k soudu, usilují právníci o smírné řešení a finanční narovnání.

Po poradě s Alanem se Jerry odhodlá pozvat kolegyni Katie na večeři. K jeho zklamání ale Katie trvá na tom, že si spolu vyjdou čistě jen jako kolegové...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Jerry Espenson
Shirley Schmidtová
Katie Lloydová
Vedlejší postavy
soudce Clark Brown
Judge Leslie Bishop
Frank Ginsberg
advokát Adam Jovanka
Lorraine Wellerová
Detective Walter McKay
Deena Rice
Attorney Cynthia Rhodes
Evan Holt
Sister Catherine
Dr. Rich Farrell
Miguel Obisbo
Nancy Holt
Abby Holt
Foreman
Officer Peters
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSlepice, nebo vejce
Původní názevChicken and the Leg, The
Rok natočení2007
Premiéra9. října 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody