plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 1×17 – Smrti, nepyšni se (Death Be Not Proud)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alan s kolegyní odjíždějí do Texasu, aby se na poslední chvíli pokusili zabránit popravě mírně zaostalého muže, obviněného z vraždy. Budou úspěšní? Denny obhajuje ženu, která je poněkud náruživá. Jak to dopadne, když je případ přidělen prudérnímu soudci?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Za advokátkou Shirley Schmidtovou přichází její dávná známá Myriam Watsonová, která má být brzy postavena před soud. Žena se velmi ostýchá říct důvod své obžaloby, nakonec se k tomu ale odhodlá: je obviněna z pohlavního styku za úplatu. Jak se ukáže, sama Myriam mužům platila, protože již byla starší a její sexuální touhy příliš silné. Shirley je toho názoru, že je třeba založit obhajobu na nymfomanii. Danny Crane se ale domnívá, že jelikož byl případ přidělen starému mládenci a panicovi, soudci Clarku Brownovi, nebude na škodu, když se na něj dosud pohledná Myriam pokusí zapůsobit svými ženskými půvaby.

Alan Shore a Chelina odjíždějí do Texasu, kde má být za 72 hodin popraven mírně duševně zaostalý černoch Ezechiel, zvaný Zich, obžalovaný z vraždy pumpaře. Na místě se sice našla DNA někoho jiného – soud se ani nenamáhal zjistit, o koho se jednalo – Zich byl ale opilý, zfetovaný a navíc se po dlouhém a vyčerpávajícím výslechu k činu přiznal. Chelina, která kdysi právě kvůli častým popravám z Texasu odjela do Bostonu, Alana varuje před porotou. A Alan záhy skutečně zjišťuje, že porotci – do jednoho běloši – se vůbec nezajímají o to, že Zichův obhájce byl sám nezodpovědný narkoman a přiznal, že svého mandanta obhajoval nedostatečně. Na všech je patrné jedno: snaha, aby už všechno skončilo. I Zich už ztratil naději a odevzdaně čeká na smrt...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Shirley Schmidtová
Vedlejší postavy
Lori Colsonová
Tara Wilsonová
soudce Clark Brown
Chelina Hallová
A.D.A. Glenn Jackson
Judge Lance Abrams
Judge Christopher Serra
Attorney Gerald Litman
Miriam Watson
Father Martin
Judge Brenford
Judge Mitchell
Mechanical Bull Attendant
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmrti, nepyšni se
Původní názevDeath Be Not Proud
Rok natočení2005
Premiéra20. března 2005
Česká premiéra13. ledna 2010
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka45 minut
Autoři profilu epizody