plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 1×10 – Žoldáci (Hired Guns)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alan se ocitne v nebezpečí života poté, co dostane před soud muže, který systematicky o Vánocích unáší své děti. Lori a Brad obhajují ženu, která byla obviněna z dvojnásobné vraždy. Je opravdu nevinná, nebo ze žárlivosti zastřelila svého manžela s milenkou?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na vánočním večírku se vyznamená Denny, který všem přítomným dojemně zazpívá. Alan a Tara se stále neshodli, kdo má koho začít líbat jako první pod jmelím. Za Alanem a Tarou přijde uklízečka Carmen Floresová se stížností, že její bývalý muž Julio každé Vánoce unese jejich děti a jede s nimi do Peru. Sice je pak vždycky v pořádku vrátí, Carmen to už ale nemůže snést. Navíc má pocit, že ani policie v celé věci nic nedělá. Případu se ujímá Alan.

Lori Colsonová a Brad Chase obhajují Susan Mayovou. Je obviněna z toho, že když se večer vrátila po týdenní nepřítomnosti domů a našla tam manžela v posteli s jinou ženou, zastřelila každého třemi ranami z pistole. Na té se ostatně našly její otisky, což je hlavním důkazem obžaloby. Brad a Lori se naopak snaží poukázat na to, že Susan, která tvrdí, že manžela s milenkou našla už zastřelené, skutečně nemusí být vražedkyní.

Do kanceláře vtrhne Julio Flores. Pod záminkou, že nese dárek, se dostane až do bezprostřední blízkosti Alana a pak na něj vytáhne zbraň. Obviní ho, že když teď půjde do vězení, své děti definitivně ztratil a už mu nezáleží na životě. Alan požádá kolegy, aby se schovali do kanceláří a zůstává s Floresem sám...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Vedlejší postavy
Lori Colsonová
Tara Wilsonová
Sally Heepová
Susan May
A.D.A. John Shubert
Detective Wayne Farley
Judge Phillip Stevens
Nora Jacobs
Julio Flores
Dr. Herbert Waylon
Dr. Lee Chang
Carmen Flores
Officer Davis
Officer Michaels
Hostage Negotiator
Detective Smiley
Paramedic
Swat Police
DA's Assistant
Family Member of Susan May
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽoldáci
Původní názevHired Guns
Rok natočení2004
Premiéra19. prosince 2004
Česká premiéra4. ledna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody