Killer Women

Killer Women (Killer Women) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
ragelly

7. června 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Everything's hotter in Texas.

Jako by ABC nevěděla, že kriminálky (krom čestných výjimek) patří CBSku. Ovšem je pravda, že takovýto twist jsem zatím v žádné neviděla. V podstatě by seriál perfektně zapadl třeba na Lifetime, kde je taky všechno o ženských. Představte si svět, ve kterém vládnou holky, které trestají zlé holky. A k tomu spousta amerického jižanského přízvuku a mexických přistěhovalců. O tom všem Killer Women je.

Netrvalo mi moc dlouho, než jsem název seriálu pochopila. Jde o to, že v každé epizodě zločin spáchá žena. To by nebylo nic zvláštního. Dokonce se rozhodnu i ignorovat fakt, že všechny případy řeší ženská rangerka a podle hlavní dějové linky se dá usuzovat, že ty případy šly za sebou takto (bez žádných neukázaných vsuvek). Holt ten jejich kraj má prostě nevychované holky, které kradou a vraždí, zato chlapi jsou vzorňáci, kteří neporušují zákon. Co mi ale vadilo, to byl fakt, že každá epizoda představila jen jednu novou postavu (ženu). Jelikož z názvu víme, že pachatelkou je vždy žena, a v ději se objevuje jen jedna hostující postava, tak nezbývá moc prostoru na tipování, kdo je vlastně vrahem. Seriál tím pádem postrádá jakékoliv napětí, protože všichni víme, kdo to udělal (i když oficiálně se to dozvíme až ke konci) a vždy také víme, že zlá holka bude potrestaná, takže jen čekáme, kdy se tak stane. To napětí a tipování, kdo to udělal, je pro mě klíčové u detektivního žánru, takže za to body dolů.

Každopádně rozhodně považuju za pozitivní to, že hrdinka nehonila zločince na podpatcích, ale byla stoprocentní kovbojka, včetně klobouku, opasku a džínů. Příjemná změna :-) K hereckým výkonům se není třeba vyjadřovat, seriál nenabízí moc možností k tvůrčímu vyjádření. Nikdo nebyl vyloženě nesympatický, i když je fakt, že jižanský i mexický přízvuk mě irituje :D

Killer Women není nejlepší seriál. Je to průměr, u kterého nebudete překvapení. Ale minimálně pár posledních dílů spojuje rozvíjející se dějová linka, která seriálu zvedá hodnocení o pár procent. Jen mě naštvalo, že stanice přehazovala pořadí - nechala dvě neodvysílaní epizody, které se později objevily na internetu, ale číslování 6,7,8 je špatně, epizody navazují 8-6-7. To jsem byla hodně překvapená, když jsem po pětce zapnula šestku a v "Minule jste viděli" byly scény, které jsem viděla poprvé... Grr.

Avatar uživatele
IcePrincess

17. ledna 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ženský "Walker Texas Ranger", aneb chudák Marc Blucas.

Ač mě k tomuto seriálu přilákal již zminovaný Marc Blucas, který je jedna z hvězd skvostné Whedonverze, přesto tady si vybral hodně špatně.
Oprášit starého Rangera a dát do hlavní role hezkou tvářičku, je někdy hodně velká snaha, jak seriál udržet.
Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně irituje, až to skoro není možné "Všichni si trhněte, já mám pravdu" , kromě toho silné citové vydírání a nejhorší je, že postavy jsou tak hloupé, že jí mají za svatou. Klišé už dávno neletí! Já to tvrdím pořád dokola.:D
Akční scény zde neexistují! Pokud jste fanda lehkého popoběhnutí, kopnutí a sražení na zem, tohle si užijete. Pokud ne budete se kousnat nudou a vzteky zároven a říkat si "Zlatý Chuck Norris" stejně jako já.

Avatar uživatele
bary

8. ledna 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

kill or be killed

Ranger v sukni, a že ji to sluší. Další sněhová novinka je zde, snad nám neroztaje. Děj novinky začíná krvavě zavražděním nevěsty ve stylu Kill Billa. Tak trochu ho seriál připomíná i nadále. Vražedkyně však tak špinavá není a je na ex-cylonce zjistit pravdu o motivech ženy v červených šatech. A to je vlastně vše. Další vyšetřovací seriál. Nic zajmavějšího nečekejte. Je to však špatně? Tvůrci se snaží vykreslit charakter hlavní hrdinky po svém a tak tady máme představení rodiny, temnější minulost a dojde i na hudební číslo. Bohužel nic zajmaveho ani originálního. Mate vlastně pocit, že se to tak trochu i čekalo. Polo blonďaté děvče v akčních scénách ukazuje, že umí parádně řídit, okukovat zásahový tým v dodávce a na konec i zmáčknout spoušť pistole. Trochu málo na moderní Xenu. Ne že by měla zběsile vykopávat dveře, ale přesto to chce přidat plyn a pár vylomených zubu. Tohle je Texas baby, ne přehlídkové molo. I přesto pilot je napínavý a dokáže si vaší pozornost udržet až do konce. Soundtracku se nedá co vyčíst v seriálu působí skvěle a navodí správnou Texaskou atmosféru. Dokonce i prostření jsou velice povedené a Texas tady číší v každé scéně. No nevím, zda se budu dívat i nadále. Ne že bych byl zklamaný. Jen novinka mě nepřesvědčila, že bych to měl zkusit i příště.

Avatar uživatele
Kuzuri

19. ledna 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Male sance

Neviem prist nato koho tu povazuju tvorcovia za cielovu skupinu. Ci to maju byt fanusikovia peknej Tricie nezabudnutelnej Number 6. Alebo Velkeho Chucka N. Alebo to je serial, ktory sa ma vratit v case tak o 15 rokov a byt vtedy fajn. Pekna Tricia, vzdy super zla v galactice alebo vo the firm asi nema na to zahrat tu kladasku a vyvazit tak celkovo nizku kvalitu prvej epizody. Nu avsak to bola len prva epizoda! Obavam sa vsak, ze to uz nebude lepsie. Ak si pozriem dalsie... Tak ozaj uz ked nebude co. Ak to do vtedy televizia nestiahne..