plakát seriálu

King a Maxwellová

(King & Maxwell)

Epizoda 1×02 – Druhá šance (Second Chances)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V kanceláři se ukáže Edgar Roy, aby udělal detektivům účetnictví, jak mu navrhla Michelle v minulém díle. King a Maxwellová se však potýkají s malým problémem. Při současném poměru svých příjmů a výdajů si nemohou jeho služby dovolit... Michelle Maxwellová se dozvídá o tom, že do Washingtonu D.C. se vrací gruzijský politik Nikoloz Arziani, kterého měla za úkol hlídat, když ještě pracovala pro tajnou službu. Rozhodně to nebude šťastné shledání po letech.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Arziani spolu se svým poradcem pro bezpečnost Gruzinským totiž tenkrát znásilnili nezletilou dívku. Alina od té doby vidí oba dva za každým rohem. Na Arzianiho coby gruzijskou politickou hvězdu na vzestupu je spáchán pokus o atentát a agenti FBI Carter a Rigby přicházejí za Maxwellovou s nezvratným důkazem toho, že je do atentátu zapojena. Příhodně jí několikrát během dne na mobil a do kanceláře někdo volá. Nechá hovor chvíli běžet a aniž by řekl slovo, tak zavěsí.

Sean King s Edgarovou pomocí sleduje stopu tohoto neznámého volajícího. Dorazí do bytu, kde najde ostřelovače. Mrtvého. Muž, který je podezřelý z atentátu na politika, spáchal sebevraždu a předtím uskutečnil několik hovorů s Michelle Maxwellovou. To je voda na mlýn agentů FBI, kteří mají zase důvod ji podezírat.

Sean však zjistí pravdu a ač nemá důkazy, obviní Gruzinského z toho, že atentát zosnoval on jako vedoucí Arzianovy ochranky. Neúspěšný pokus o atentát by vrhl negativní světlo na jeho politické nepřátele a on by vypadal jako hrdina. Celá akce měla za úkol zvýšit popularitu Nicoloze Arazianiho, jelikož jeho vliv v Gruzii slábne. Gruzinský se prakticky sám přizná tím, že se pokusí na Seana zaútočit.

Když nastupují do auta, přichází Alina se zbraní, aby se pomstila za to, co jí ti dva udělali. Maxwellová však Arzianiho ochrání a tím ochrání také Alinu, která by jinak byla za jeho smrt zodpovědná a určitě by ji nečekala veselá budoucnost.

King a Maxwellová se nakonec rozhodnou, že Edgara Roye zaměstnají jako svého účetního, i když na to nemají moc finančních prostředků...

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Sean King
Michelle Maxwell
Edgar Roy
FBI Agent Frank Rigby
FBI Agent Darius Carter
Vedlejší postavy
Joe Van Ness
Alina Meshki
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDruhá šance
Původní názevSecond Chances
Rok natočení2013
Premiéra17. června 2013
Česká premiéra15. prosince 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka40 minut
Autoři profilu epizody