Klondike

Klondike (Klondike) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Verity

17. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nothing in the pockets, but head full of hope.

Období Zlaté horečky mě vždy poměrně lákalo. Ne že bych toho o tom věděla tolik, nebo viděla všechny filmy, které kdy na to téma vznikly, ale prostě mě svým způsobem přitahovalo. O téhle televizní minisérii jsem se doslechla víceméně náhodou, od kamarádky. A pravda, z největší části jsem byla zvědavá hlavně na Richarda Maddena, kterého asi většina známe jako Robba Starka ze Hry o trůny.

Když už ničím jiným, alespoň audiovizuálně vás Klondike musí ohromit. Aby taky ne, když se to natáčelo v kanadské Albertě v pohoří Fortress. Rukopis dokumentárního Discovery Channel se nezapře. Dechberoucí scény doprovází naprosto výborná hudba, díky které je umělecký požitek ještě lepší.

Samozřejmě ale nejde o skvělou výpravu, nýbrž o příběh dvou mladých mužů, kteří akorát zakončili svá studia. A jak to tak bývá, mladá srdce jsou neklidná a hladově touží po nějakém dobrodružství a vzrušenějším životě. Vydají se tedy na severozápad, do Yukonu, kde právě probíhá Zlatá horečka, což je pro dva mladé dobrodruhy jako stvořené. Co ale začalo bezstarostně, zákonitě tak nikdy neskončí. Oba dva velmi brzy poznají, že jakmile jde o zlato, potažmo peníze, veškerý civilizovaný život jde stranou a nikdo se neštítí jít přes mrtvoly, jen když na tom vydělá.

Drsná země dělá drsné lidi. Člověk neustále bojuje o svoje přežití. A o tom to celé je. O tom neustálém boji, jak s ostatními hledači zlata, tak i s původními Indiány, kteří touží dostat svoji zemi nazpět. A v neposlední řadě jde i o boj se samotnou přírodou. Mezi horami je nelítostné počasí a zvlášť v zimě.

Trochu jsem se obávala toho, že místo Billa Haskella se mi bude pořád vnucovat Robb Stark (zvláště po tom openingu, kde běželo jméno Richarda Maddena zároveň s obrazem vlka, u toho jsem se musela zasmát), ale nakonec se tak nestalo, za což jsem opravdu ráda. Bylo to skvěle natočené, někdo tomu možná vytýká občasnou nudu, ale mně přišlo, že to bylo všechno dobře vyvážené a všechno do sebe pěkně zapadlo.

Avatar uživatele
Greatsun

13. října 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Fotografie ze života zlatokopa

Klondike. Městečko rostoucí uprostřed divočiny. A tak jak si město hledá své kořeny a pomalu je zapouští, tak si hledají své cesty i místní lidé, kteří sem dorazili. Každého pohání trochu něco jiného, společné však mají jedno. Chtějí se prosadit kdesi daleko na severu. Daleko od tzv. civilizace.

Seriál je jako fotka. Zachycuje část života v určitém okamžiku. Zaměřuje se na prolnutí osudů několika lidí. Společně prožijí krásné i drsné chvíle. A pak jako ve skutečném životě je čas se rozloučit. Pro některé je to rozloučení nejen se severem, ale i se životem. Pro ostatní je to rozloučení s jejich životními sny. Další naopak své sny završí.

Tahle fotka se mi líbí. Má své tempo, jako náš život. A ukazuje jak rozmanité a zároveň pomíjivé naše snažení může být. Dává naději i usmíření.

Avatar uživatele
Kahlan

2. března 2014

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Stake your claim

Klondike je prvou minisériou z dielne Discovery chanel. A dá sa povedať, že sa tejto stanici vydarila. Klondike ponúka príbeh ľudí, ktorý chcú zbohatnúť, niečoho dosiahnuť.

Klondike a jeho príbeh, nie je obyčajným, krásnym, bezproblémovým príbehom kde sa všetko dá a problémy neexistujú. Klondike je príbehom ľudí, ich bojom so sebou samými či ostatnými ale aj bojom s prírodou. Každý prichádza plný ideálov, no drsné prostredie tamojšej krajiny a boj ho zmenia, až nakoniec podľahne. Klondike je surovým, drsným príbehom a takým je aj prostredie, ktorom sa odohráva. Ukazuje tiež, že Zlatá horúčka nebola niečím krásnym a ľahkým, ale že to bol každodenný boj o život, o seba samého. Toto všetko je dopĺňané hudbou a pomalými a dokonalými zábermi na drsnú krajinu.

Dej plynie svojím tempom, ktoré sa možno bude zdať niektorým pomalé a zbytočne naťahované. No tak to má byť, aby mohlo byť vypovedané všetko čo treba. V popredí príbehu stojí najme asi 6 postáv, ktoré sa vyvíjajú a menia počas všetkých troch častí. Nik nie je na konci rovnakým človekom ako bol na začiatku.

Klondike je od začiatku do konca zaujímavým a pútavým dielom. Zaujímavým pohľadom do jednej častí histórie. Určite stojí za zhliadnutie či už vďaka príbehu, hereckým výkonom alebo neuveriteľnej scenérií. Discovery chanel sa krok týmto smerom určite vydaril.

Avatar uživatele
Tulrika

6. března 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zlato a bahno

Klondike v době zlaté horečky. Příběh je zajímavý a dobře ukazuje peripetie a drsnost téhle doby. Mnoho mužů a žen se vydali do nebezpečí s tím, že pohádkově přes noc zbohatnout. Většina jich našla jen bídu a smrt.
Líbilo se mi to, i když mám k něčemu výhrady. Hlavně k detailům a autentičnosti. Například někdy všichni jezdí bez čepic a šátku a to má být venku třeskutý mráz. Já v zimě bez čapky nedojdu ani na konec ulice. To jsou prostě ti drsní zlatokopové...
Stojí za podívání, i když to žádná srdcovka nebude.

Avatar uživatele
Zdeny

23. listopadu 2014

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Uvidíme co dále ...

Zatím po prvním díle pořád hledám k tomu cestu, neříkám že to je špatné, nebo laciné, přesto musím říci, že mne tam něco chybí. Já jsem spíše realista, takže mne vadí, že přeci jen se musí denně jíst, pít, mejt,topit atd...takže kde bere peníze na jídlo, když ještě ani nekopl, a nic nenašel, jaký je podrobnější život v osadě a co to vše obnáší, než se začne kopat.To mne tam nějak stále chybí. Proto zatím k tomu hledám cestu.Nicméně při představě bejt tam v té zimě, špíně,bahnu atd...no to by mne to zlato bylo pěkně ukradený.Tak když to dokoukám, tak snad v hodnocení přidám.

Avatar uživatele
Vojťas

22. prosince 2014

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Rob Stark zlatokopem

Zlatá horečka nebyla pohodička, jak by se na první pohled zdálo. 6-dílné dobrodružné drama založené na skutečných událostech je opravdu syrovou podívanou s "Robem Starkem :-)" a výbornou podkreslující hudbou. 80% [2. série ani NEBYLA plánována]

Avatar uživatele
Honza Jazz

11. července 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Romantika a dobrodružství

Jako malý kluk jsem hltal filmy na motivy knih Jacka Londona. Dnesk když se na ně po letech podívám, tak už mě to tolik nebere, ale seriál Klondike na mě dýchnul tu dubrodružnou romantiku stejně jako tenkrát všichni ti Bílý tesákové a Útěky z divočiny.