plakát seriálu

Knick: Doktoři bez hranic

(The Knick)

Názory uživatelů

Historická i lekárska chuťovka

Chladná, no nekompromisná réžia, zaujímavý námet, prepracovaný scenár, skvelé herecké výkony a jeden z najlepších seriálových sountrackov učinili z The Knick pre mňa jeden z najkvalitnejších medicínskych i historických seriálov. Clive Oven hrá životnú úlohu v role, ktorá je napísaná presne preňho, no s asistenciou nemenej výborných hereckých kolegov. New York na počiatku minulého storočia bolo špinavé, kruté miesto plné prisťahovalcov, chorôb a rasizmu a seriál sa nebál vkročiť do žiadnej z týchto a mnohých ďalších ľadových vôd, a to tak podmanivým spôsobom, že tých 10 dielov napriek zdĺhavému tempu odsypalo ako nič. Na poli historických i lekárskych seriálov sa tak jedná o počin, ktorý sa nemusí báť ani tej najkvalitnejšej konkurencie.

Prvá séria patrila k najlepším novinkám svojho roku, možno prekonávajúcu i často skloňovaný True Detective. Soderbergh predviedol koncert, ktorý je pre mňa vrcholom jeho režisérskej kariéry. 100 %

Druhá séria zopakovala všetky osvedčené triky, časť scenára bola skvelá a línie jednotlivých postáv zaujímavejšie než v prvej sérii, z času na čas mi však motivácia postáv a ich zmýšľanie unikalo. Jednoznačne však ide o ďalší kvalitný zárez, dúfam, že nie posledný. 90 %

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super

Nemocniční témata mi taky příliš nevoní, ale tady je to o něčem jiném. Možná i proto, že jsou ještě tak "zaostalí" tak se v pojmech člověk neztrácí a já osobně jsem dost i naučil. Příběhově je to komplikovanější, protože jde vidět že tam jistým způsobem figuruje i podsvětí a lidi obecně v té době asi více kšeftovali. Nejlepší je ale asi ta autentičnost. Prostě sanitka typu, vůz s koněm a siréna, která funguje, že se otáčí klikou.. to mě dostalo do kolen :D

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Historie medicíny

Knick je jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděla. Vážně nemám seriálu co vytknout - prostředí a historická stylizace jsou precizní, postavy mají hloubku, zvlášť se mi líbily všechny ženské hrdinky (hrdinky je pro ně správný výraz), zápletky jsou promyšlené, skvěle odrážejí tehdejší společnost a poměry. Pro mě opravdu výborná kombinace historie, lékařství, napětí, silných charakterů... Vážně nevím, co bych vytkla: )

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Cože?!

Propracovaný scénář, výborné herecké výkony a to vše doplněno perfektní hudbou.

Miluju lékařské seriály, nečekám ale od nich většinou nic extra, tento mě překvapil! Kombinace charismatického doktora závislého na drogách, kšeftů, manželek a milenek v kombinaci s vývojem medicíny je prostě dokonalá!

Nechybí zde vtip (Léčit závilost na kokainu heroinem? Awesome!), autenticita dané doby a společnosti. Za mě prostě TOP seriál z medicínského prostředí.

Obě série byly povedené, konec byl opravdu, epický (Ikdyž první reakce byly spíše typu: "No to ne, takhle to nemůžou ukončit...").

Takže doporučuji
100/100

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Výborné zábery

Tá atmosféra fakt stála za to. Tie operácie boli detailné čo ma najviac teší, milujem seriály/filmy kde ukážu aj to z čoho možno niekto aj grcká. Herecké obsadenie výborné. A o období kedy sa to odohráva ani nehovorím. Troška som sklamaná z toho, že už tu ukončili, ale zasa čo môže byť lepší koniec ako samooperácia ? Možno je niekedy v najlepšom treba skončiť. Rada si to pozriem znovu, všetky diely.
Pre mňa druhá séria lepšia ako prvá.
Prvá 80%.
Druhá 90%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

prostě skvělé

Hodnotím po pěti epizodách, vlastně tedy v polovině, ale tady nepředpokládám nějaký pokles kvality. Je to zatím úžasné dílo po všech stranách - drama jak se patří.
Clive Owen předvádí opravdu skvělý výkon. Doktor Thackery je brilantní chirurg a velmi komplikovaná osobnost. Člověk pořádně neví, jestli ho má rád nebo ne. Napětí mezi jednotlivými postavami je dobře vnímatelné. Po hereckých stránkách to opravdu funguje.
Operace jsou surové se spoustou detailů, úžasně realistické, což podtrhuje kamera, která je dynamická a vy tak máte pocit, jakoby jste tam u operace i asistovali nebo minimálně aspoň seděli na tribuně. Vtažení do děje je 100%.
Také dobová atmosféra rasové diskriminace, dnes běžné zákroky na úrovní experimentu... prostě všechno dohromady šlape jako hodinky.
Co ale již od prvního dílu velmi vnímám je hudba. Tak nějak nevím, zda je geniálně zvrácená nebo zvráceně geniální... Je opravdu neobvyklá a výrazná (tím nemyslím hlasitá). Podle mě jenom podtrhuje kvalitu tohoto seriálu.
Celkově hodnotím jako výjimečné dílo, jedno z nejlepších v sezóně a kdo má rád kvalitní drama, tak by ho určitě neměl přehlídnout.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

jooo,jooo....tak,tak

Co více dodat než Liduška??? No je to zvláštní seriál, né zrovna pro mne až tak se sympatickým obsazením, ale je to prostě , někdy tichý a zvláštní masakr vážení...už v prvním díle jsou scény, kdy se odvracím při operacích.Tak nevím co bude následovat příště...Prostě jsem citlivější na scény kdy se někdo hrabe jakoby v těle :-)Dobově zvládnuté na jedničku.Zase jsem si potvrdil,že jsem ale opravdu moc rád, že mám to štěstí existovat až právě teď v této době.Pořád si musím říkat, jak to ty lidičky v tom bordelu,špíně,smradu a pro většinu v chudobě a já nevím co ještě,prostě všechno zvládli...brr. Možná že za 100 let se zase budou lidi divit dnešní době,ale to už mne bude volný :-) já jsem prostě spokojený.
To je co říci. Nemocniční témata a prostředí opravdu až tak nemusím, ale tady je to za mne za plný počet.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Season 1

Po celou dobu první sezóny mě nepřestal Knick překvapovat a šokovat. Když si člověk uvědomí, co všechno dělali lékaři před sto lety a kam až dokázali zajít. Některé scény byli do nejmenších detailů přesné a to bylo děsivé. První císařský řez, který předvedli hned na začátku ve mě bude ještě dlouho rezonovat. Knick se může pochválit v mnoha ohledech, od perfektní práce s kamerou, přes scénář až po výborné obsazení a ve všech bodech to bude pochvala oprávněná. tento seriál by měli zkusit všichni, kteří mají rádi poctivou filmařinu.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dokonalá atmosféra

Seriály z lékařského prostředí mám ráda, seriály historické snad ještě víc. Knick pro mě byl jasnou volbou. A nezklamal, právě naopak. Po dvou sériích jsem naprosto unešená (závěr byl geniální a třetí řadu bych ani nepotřebovala). Jednotlivé postavy mají svoji hloubku a jsou skvěle zahrané, příběhy a prostředí nemají chybu. A atmosféra, kterou má tento seriál, je chvílemi mrazivá, ale rozhodně jedinečná.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Veliké překvapení!

Nikdy bych nevěřil že budu takhle nadšený ze seriálu z lékařského prostředí. Vynikající scénář, herecké výkony, hudba, atmosféra a v neposlední řadě i povedený český dabing z něj dělají pro mě jeden z nejlepších seriálů co jsem doposud viděl. Už se nemohu dočkat další série!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po 1. sérii

Nemocnice na kraji města po roce 1900 v podání amíků. Stejná hudba jako u české verze, jen je tady víc drog, černochů, prostitutek a rasistů... Herecky prvotřídní.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Viděno celé

Netradiční seriál pojatý historicky a zároveň z lékařského prostředí, nečekané zvraty dělají seriál napínavým, ale má to i slabší chvilky.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí