Knight Rider - Legenda se vrací

Knight Rider - Legenda se vrací (Knight Rider 2008) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

KITT v ohrožení

KITT je napaden nebezpečným nanovirem, který ničí veškerou elektrotechniku. Pro Mikea a Sáru začíná boj o jeho záchranu...

Mike a KITT sledují kamion, za kterým jede skupina motorkářů. Díky sledování přes satelit je hlídají jejich spolupracovníci v centru. Mike si všimne, že motorkáři vnikli do kabiny kamionu, omráčili řidiče a obsadili korbu. Pak ale KITT náhle hlásí neobvyklá data právě z korby kamionu. Centrum Mikeovi přikazuje, aby se nepřibližoval, ale ten jako obvykle neposlechne. Pak z korby kamionu po přistaveném můstku vyjede jeden z motorkářů, zatímco ostatní tři zůstávají uvnitř. Jsou mrtví.

Po vyhodnocení dat a návratu KITTa, který projde dekontaminací, vědci určí, že motorkáře zabil nebezpečný nanovirus, který napadá veškerou elektrotechniku. Motorkář, který stačil ujet, na sobě pravděpodobně neměl nic, co by obsahovalo čip nebo procesor. Virus se podle všeho šíří kovem. Je nebezpečí, že napadne elektrické vedení a ohrozí veškeré počítačové spoje. Zatímco doktor Graiman a Alex Torres o nanoviru vědí, ostatní spolupracovníci nikoli. Přesto ale Billy získá podezření, se kterým se svěří Zoe : obává se, že virus brzy způsobí celosvětovou epidemii.

Ukáže se, motorkář, který ujel z kamionu, je šiřitelem viru, který ale na něho samotného nemá žádný vliv. Doktor Graiman konstatuje, že virus vyvinul jeho bývalý asistent doktor Ryan Arrow, který ho později prodal ministerstvu obrany.

Spolu se Sárou Arrowse vyhledají. Ten tvrdí, že už pro ministerstvo nepracuje, zato se ihned zajímá o Sáru, se kterou ho kdysi pojil milenecký vztah. Chce, aby s ním zase začala chodit, pak jim prý pomůže najít nanovirus. Vyzývá mladou ženu k tanci, což bezmocně pozoruje Mike v centru. Když jeden z tanečníků Sáru urazí, rozpoutá se rvačka. Billy mezitím zjistí, že navzdory svému tvrzení je doktor Arrow stále na výplatní listině ministerstva obrany...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon