plakát seriálu

Knight Rider - Legenda se vrací

(Knight Rider 2008)

Epizoda 1×15 – Malý svědek (Fly by Knight)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Superauto KITT identifikuje zprávu o potížích letadla, když ale Mike přijede na místo, zjistí, že havárie byla fingovaná. Na palubě skutečného letadla s významným drogovým dealerem je i malý chlapec a jen on ví, kde se nachází obrovská dodávka drog...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

KITT vzbudí Mikea uprostřed noci: zdá se, že došlo k havárii malého letadla, jemuž přestal fungovat komunikátor. Mike se okamžitě vydá na cestu a KITT ho doveze na místo údajné havárie. Jsou tam skutečně trosky letadla, ale rozptýlené na příliš malé ploše a okolní stromy jsou netknuté. Brzy je jasné, že tuto havárii někdo s použitím starých částí letadla jen fingoval. Skutečné letadlo přistálo někde zcela jinde.

Na místě fingované havárie se objeví agentka z protidrogového oddělení Renningová, které očividně velice vadí, že se jí Mike plete do práce. A to přesto, že sama by fingovanou nehodu letadla, patřícího jejímu vlastnímu oddělení, na jehož palubě cestují její kolegové agenti, tak rychle nerozpoznala.

Podle seznamu osob na palubě letadla se zjistí, že tam byl i malý chlapec Danny Clark. Zoe se vydává k jeho matce, která si myslí, že Danny zemřel. Zoe ji ale může uklidnit: její mimořádně inteligentní chlapec je stále ještě naživu. Paní Clarková vypráví, že Danny miloval svého otce Jaka, se kterým se rozešla a který jistou dobu pracoval pro významného drogového dealera Estebana Bahiu. Pak mu ale odcizil velkou dodávku drog a dealer ho zastřelil. Teď drží Dannyho jako rukojmí, protože chlapec je jediný, kdo ví, kam jeho otec drogy schoval.

Mike a jeho kolegové zjistí, kde letadlo skutečně přistálo. Mike tam najde dva mrtvé agenty protidrogového oddělení, zatímco oba piloti letadla přešli – jak se zdá – na Estebanovu stranu. Ten má stále v rukou chlapce, kterého se pokouší přesvědčit, aby prozradil otcovu skrýš.

Cestují autem a Danny se pokouší utéct nebo o sobě nějak dát vědět. V obchodě u benzinové stanice kontaktuje prodavače, kterého ale Bahia zastřelí. Přesto se podle pohybu jeho rtů na záznamu bezpečnostní kamery Mike a jeho přátelé něco dozvědí: v domě u otce je v Dannyho pokoji jistý nápis. Když se tam Billy vypraví, najde pod jedním plakátem nevyřešenou rovnici. Její řešení napoví souřadnice místa, kde je zakopaný kufr s drogami...

Hlavní postavy
Mike Traceur
Sarah Graiman
hlas KITTa
Billy Morgan
Zoe Chae
Vedlejší postavy
Esteban Bahia
DEA Agent Jessie Renning
Amy Clark
DEA Director
Danny Clark
DEA Pilot #1
DEA Pilot #2
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMalý svědek
Původní názevFly by Knight
Rok natočení2009
Premiéra11. února 2009
Česká premiéra30. října 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody