Knight Rider - Legenda se vrací

Knight Rider - Legenda se vrací (Knight Rider 2008) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Souboj

Sára hned po otcově pohřbu odjíždí do jeho domu na Havaji, kde tráví čas na pláži a v baru a odmítá se vrátit. Mike musí zachránit KITTa. Má z něj totiž být vyjmut čip s nejvyspělejší umělou inteligencí. Navíc by mohlo dojít k návratu nepodařeného předchůdce superauta, které se vymklo kontrole a stalo se zabijákem...

Sára hned po otcově pohřbu odjela do jeho domu na Havaji, kde tráví čas převážně na pláži a v baru. Marně ji Mike přemlouvá, aby se vrátila k normálnímu způsobu života. Do Centra mezitím přijdou muži Jacka Hursta a likvidují vše, co po sobě doktor Graiman zanechal. Alex Torres se přidal na jeho stranu. Hurst přikazuje, aby byl vyjmut čip z KITTa, což bude znamenat, že nejvyspělejší umělá inteligence na světě skončí. Chtějí ji použít do KARRa, jeho nepodařeného předchůdce, který se vymkl kontrole a stal se zabijákem.

Billy vše telefonicky oznamuje Mikeovi, který se rozhodne okamžitě vrátit. To Sára ale odmítá.

Nejprve je třeba najít KITTa, kterého Torres s Hurstem někam ukryli. Ještě před odjezdem z Havaje obdrželi Mike se Sárou balíček s posmrtným poselstvím doktora Graimana. Mike se dozvídá, že byl původně řidičem KARRa. Když ten se ale sám přeprogramoval na zabíjení, vymazali mu paměť. Proto si teď na určitou dobu svého života nemůže vzpomenout. Doktor Graiman žádá Mikea, aby ochránil KITTovu umělou inteligenci.

Po návratu se Mike s Billym a Zoe vydávají do Centra, aby tam použili velký počítač k dešifrování binárního jazyka, v němž byla KITTova paměť Hurstovými muži narychlo uložena na internet. Mezitím dostává vzkaz od otce i Sára: také ji doktor žádá, aby se vrátila k práci a pomohla Mikeovi zachránit KITTa a zabránit řádění KARRa. V domě najde klíč k účtům Knight Industries a zjišťuje, že je na nich uložena závratně vysoká suma. Sára pak konečně odjíždí.

Billy zjišťuje, že KITTovy integrační algorytmy byly uloženy na x-box jedenáctiletého chlapce Codyho Lundstroma. Aby je získal, musí za ním Billy zajet. Pak je naplánováno setkání s Hurstem: jako náhodou ho Sára potká v restauraci a podaří se jí připevnit mu mikrofon. S Mikem ho poté navštíví a pod hrozbou zabití donutí prozradit, že KITT je ukrytý v oblasti 51. Mike se tam vypraví, odvede pozornost hlídkujících vojáků a podaří se mu KITTa aktivovat. Rychle odjíždí, ale KARR se zmocní Torrese, který mu má dávat rozkazy, a vyjíždí za KITTem, aby ho zničil...

HUDBA V EPIZODĚ

Rock 'N' Roll Train (AC/DC)

Mike si jde pro Kitta do střeženého skladu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon