plakát seriálu

Kobra 11

(Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei)

Epizoda 2×05 – Atentát (Das Attentat)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zdánlivě bez důvodu sjíždí automobil z dálnice a čelně naráží do betonového pilíře. Řidič je na místě mrtev. Ve vraku je nalezena kulovnice se záměrným dalekohledem a dálniční policie okamžitě informuje spolkový kriminální úřad. Za několik dní se má uskutečnit státní návštěva prezidentského kandidáta Jonathana Agaveho africké republiky Manrovia a atentát na jeho osobu se nedá vyloučit.
Agaveho osobní asistentka Miriam a bezpečnostní šéf Taringa Birkens identifikují mrtvého jako obávaného teroristu z jejich země. Taringa okamžitě mění státníkovu návštěvní trasu. André se téhož večera setkává s Miriam a okamžitě se do ní zamiluje. Cestou domů se na něj zavěsí podezřelý automobil a několikrát se jej pokusí předjet. Andrému se jen tak tak podaří uniknout. Druhý den ráno se policisté dozvídají, že kvůli nehodě na náhradní trase se konvoj přesouvá zpět na dálnici.
André se Semirem si jsou jisti: k pokusu o atentát dojde právě zde. A ještě jedno je jisté: v řadách Agaveho je zrádce. Čas je nyní na straně atentátníků. Policistům zbývá jen velmi málo času, aby se jim podařilo najít a zneškodnit nastraženou bombu.

Hlavní postavy
Semir Gerkhan
Katharina Lamprecht
André Fux
Horst Herzberger
Vedlejší postavy
Birkens
Informace k epizodě
Český názevAtentát
Původní názevDas Attentat
Rok natočení1997
Premiéra8. dubna 1997
Česká premiéra28. února 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody