plakát seriálu

Kobra 11

(Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei)

Epizoda 2×03 – Brokovnice (Shotgun)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

O neklid na dálnici se již několik týdnů stará takzvaný "Shotgun-Cruiser". Již třikrát někdo z jedoucího auta vystřelil na druhé řidiče. V posledním případě si řidiči modré corvetty a Golfu GTI dokazovali, kdo má rychlejší vůz. Vtom se z corvetty ozval výstřel a druhý závodník opustil dálnici v nebezpečně vyhlížejících kotrmelcích. Jako zázrakem na svůj hazard nedoplatil životem.
André a Semir se okamžitě pouští do vyšetřování. Prověřují všechny majitele modrých corvett, ale bez sebemenšího úspěchu. Další střelba na sebe nenechá dlouho čekat a tentokrát má i smrtelné následky. Obětí je makléř Steininger. Jeho kolegové Kreck a Navratil neskrývají zděšení.
Policie se zaměří na scénu automobilových nadšenců. Dva podezřelí mladíci Unger a Mütz si modrý sporťák sami sestavili z posháněných dílů. Ale nyní jako by se po nich zem slehla. Policie je však poměrně rychle vypátrá a oni se sami přiznávají ke všem střílečkám. Ovšem s jednou výjimkou: s případem Steininger nemají údajně vůbec nic společného.

Hlavní postavy
Semir Gerkhan
Katharina Lamprecht
André Fux
Horst Herzberger
Vedlejší postavy
Informace k epizoděIMDb
Český názevBrokovnice
Původní názevShotgun
Rok natočení1997
Premiéra25. března 1997
Česká premiéra31. ledna 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody