plakát seriálu

Kobra 11

(Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei)

Epizoda 2×02 – Chladnokrevně (Kaltblütig)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na dálnici nic neobvyklého: těžká havárie způsobila nekonečnou zácpu a stovky řidičů jsou na dlouhé hodiny uvězněni ve svých vozech. Jinak na tom nejsou ani Semir a André, kteří jen bezmocně přihlíží, jak bezohledný řidič ostatní předjíždí odstavným pruhem. V kritický okamžik si však obchodník s diamanty Grűnberg nevšimne odtahového vozu a v plné rychlosti do něj narazí...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

André a Semir spěchají na místo nehody, kde naleznou vyděšeného muže, který křečovitě svírá kufřík plný drahých kamenů a donekonečna opakuje: „Všechny je zabije“. Myslí tím zločince, který vnikl do obchodníkova domu, ve kterém nyní násilím drží celou jeho rodinu. Jako výkupné požaduje právě diamanty.

Grünberg je i s výkupným eskortován k sobě domů, kde však ztrácí nervy, a varuje tak pachatele, který znásobuje své požadavky: před dveře má být přistavena limuzína, ve které by mohl i se svědky ujet do bezpečí. Policie nemá příliš na vybranou a souhlasí. Dcera Sabina, vnučka Lisa a její kamarád Tom Menzer jsou donuceni zločince následovat a spolu s ním mizí neznámo kam.

Regině se mezitím podařilo zjistit, že pachatelem musí být recidivista Rüdiger Dubeck. Podle všeho není vůbec v limuzíně a již dříve vilu tajně opustil. Semirovi a Andrému se luxusní vůz podaří zastavit až na dálnici. Za volantem sedí Tom, ve skutečnosti Dubeckův komplic. Ve zběsilé snaze uprchnout přichází o život.

Hlavní postavy
Semir Gerkhan
Katharina Lamprecht
André Fux
Horst Herzberger
Vedlejší postavy
Grünberg
Sabine Grünberg
Informace k epizoděIMDb
Český názevChladnokrevně
Původní názevKaltblütig
Rok natočení1997
Premiéra18. března 1997
Česká premiéra14. února 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody