plakát seriálu

Kobra 11

(Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei)

Epizoda 2×04 – Nouzové přistání (Notlandung)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Malé sportovní letadlo podnikatele Bernarda Fische zasáhne několik kulek a on krkolomným manévrem nouzově přistává na dálnici. Semir a André jsou nablízku a okamžitě doráží na místo. Během výslechu jsou svědky hned druhého pokusu o atentát na Fische.
Na letišti se Semir spřátelí s mechanikem Charlym, který je rovněž nadšeným fandou do počítačových leteckých simulátorů. Podle vlastní výpovědi byl s postiženým v době střelby v rádiovém kontaktu, ale policii to na novou stopu nepřivádí. Mezitím vyjde najevo, že Fisch se zapletl se ženou jiného pilota. Navíc před nedávnem propustil zaměstnance, který spáchal sebevraždu. Jeho rodina by tedy měla dost dobrý důvod, aby se na podnikateli chtěla mstít.
Ale překvapením není ještě zdaleka konec: mechanik Charlie je ve skutečnosti nemanželský syn Bernarda Fische. Přitom se sám nechal slyšet, že svého otce z duše nenávidí. A důvod: před časem mu vyfoukl milenku Trixi. Semirovi je zatěžko svého nového kamaráda jen tak zatknout a splní mu poslední přání dokončit opravu rozdělaného letadla. V nestřežený okamžik Charly nahodí motor a se strojem vzlétne. V zoufalé snaze jej zastavit se Semir v poslední chvíli chytá směrovky.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Semir: Milá Regino, moje Regino ze všech Regin nejmilovanější...
Regina: Co zase chceš?
Semir: Prosil jsem tě někdy o něco?
Regina: Myslím, že v posledních pěti minutách ne.
Hlavní postavy
Semir Gerkhan
Katharina Lamprecht
André Fux
Horst Herzberger
Vedlejší postavy
Bernd Fisch
Informace k epizodě
Český názevNouzové přistání
Původní názevNotlandung
Rok natočení1997
Premiéra1. dubna 1997
Česká premiéra21. února 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody