plakát seriálu

Kobra 11

(Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei)

Epizoda 7×01 – Pekelná jízda na dálnici A4 (Höllenfahrt auf der A4)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Vskutku razantní začátek pro nového dálničního komisaře Toma Kranicha: hned první den nového zaměstnání má nehodu: nabourá na svém kole do starého mercedesu. Řidička je naštěstí ochotna dovézt nešťastného Toma Kranicha do práce. Když nastupuje do automobilu, netuší, že se ocitl ve smrtelné pasti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tom Kranich nenastoupil do nového zaměstnání zrovna nejšťastněji. Vlastně chtěl být první den ve službě včas, ale jako vždy se opět opozdil. Ve spěchu se mu podaří ještě nabourat na svém horském kole do postaršího mercedesu. Řidička Susanne si vůz právě odváží ze zaprášené pouliční dílny a je se svou malou neteří na cestě za matkou do Aachen. Jako spolujezdce veze ještě obchodníka Eda, který pospíchá na důležitou schůzku. Susanne se nabídne, že Toma hodí do práce. Policista přijímá a tím začíná celé drama. Dvoutunový vůz se na dálnici najednou dostává mimo veškerou kontrolu řidičky – plynový pedál se zasekl a automobil se žene 160tikilometrovou rychlostí vpřed. Semir se přes mobil dozvídá, že je jeho nový kolega Tom v nesnázích. Okamžitě organizuje záchranné práce. S velkým nasazením se policii přece jenom podaří vyklidit cestu. Stále však není jisté, zda se podaří zastavit neovladatelný stroj. Čas se obrací proti záchranářům – nebezpečná zatáčka se blíží a riziko nehody v takové rychlosti je obrovské. Policejní šéfka Engelhard a Semir zvažují možnost objetí nebezpečného místa. Tom riskuje vlastní život, když se za jízdy snaží přeříznout benzínovou hadičku. Pokus se však nezdaří.

Hudba v epizoděvložit další píseň

When You Believe (Mariah Carey, Whitney Houston)

Závěrečná scéna, kde se Semir seznamuje s Tomem.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Ve vrtulníku.)
Hotte: Já teda nechápu, jak takovej vysokej chlap jako ty, Bonrathe, může mít závratě. Vždyť by ti muselo být špatně, už když vstaneš.
Bonrath: A já zase nechápu, jak se může tak tlustej chlap, jako si ty, posadit do týhle rachotiny. Je to zázrak, že jsme vůbec vzlétli.
Hlavní postavy
Semir Gerkhan
Andrea Schäfer
Tom Kranich
Anna Engelhardt
Dieter Bonrath
Horst Herzberger
Vedlejší postavy
Informace k epizoděIMDb
Český názevPekelná jízda na dálnici A4
Původní názevHöllenfahrt auf der A4
Rok natočení1999
Premiéra16. prosince 1999
Česká premiéra5. září 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody