plakát seriálu

Kobra 11

(Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei)

Epizoda 22×05 – Stará škola (Alte Schule)
95 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na dálnici umírá mladá učitelka Inge Waldnerová, kterou pronásledoval a posléze z vozovky vytlačil černý džíp. Chris si při pronásledování vozu zlomí nohu, a pro zbytek epizody je ze hry vyřazen. Semir na případu spolupracuje s Bonrathem.
Přítelkyně Waldnerové, sekretářka ředitele školy Grolmse, Sarah Maschkeová, navede policii na stopu: nedávno zemřela po požití drog jedna ze studentek, Carina, které chodily do třídy k Waldnerové. Ředitel Grolms ale žádnou spojitost mezi těmito případy nevidí.
Policisté však najdou ve věcech zemřelé ve vraku havarovaného auta digitální kameru, kde je nafilmována tajná drogová laboratoř - Waldnerová ji zřejmě objevila, a to ji stálo život. Semir s Bonrathem prohledávají školní budovy - narazí přitom na školníka Nickela, který se před nimi dá na útěk. Následuje divoká honička, při níž jsou využity všechny možné dopravní prostředky včetně bruslí in-linů, Nickel ale Semirovi uniká. Pak se ale překvapivě sám dostaví na policejní stanici, a prohlásí se za pachatele. Nickel má záznam, jako mladistvý byl v káznici za přechovávání drog. Jeho výpověď je však zcela nevěrohodná, navíc má alibi na dobu, kdy Waldnerová zahynula na dálnici. Trvá ale na tom, aby ho okamžitě zatkli. Policistům je to nepochopitelné, Nickel se však posléze přizná - Sarah Maschkeová, se kterou žije a dokonce spolu čekají dítě, byla unesena dvěma neznámými maskovanými muži - ti po něm chtějí, aby všechnu vinu vzal na sebe, jinak Sarah zabijí. Drogová laboratoř je ve škole mezitím objevena a zároveň se ozřejmí, kdo z učitelského sboru v ní musel drogy vyrábět - byl to Krüger, kterému pomáhal školníkův asistent Rolf. Tito muži také unesli Sarah. Policisté vedení Semirem ji v poslední chvíli osvobodí.

Hlavní postavy
Semir Gerkhan
Hartmut Freund
Susanne König
Anna Engelhardt
Dieter Bonrath
Horst Herzberger
Chris Ritter
Vedlejší postavy
Heinrich Grolms
Roman Nickel
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevStará škola (neoficiální název)
Původní názevAlte Schule
Rok natočení2007
Premiéra18. října 2007
Česká premiéra29. prosince 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody