plakát seriálu

Krajní meze

(The Outer Limits)

Epizoda 1×09 – Koutkem oka (Corner of the Eye)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mimozemšťané v lidské podobě chtějí zničit atmosféru na Zemi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Otec Anton Jonascu a otec John Royce jsou kněží, kteří pravidelně pomáhají bezdomovcům usídleným nedaleko jejich kostela. Jedné noci, při policejním zásahu na bezdomovce, utrpí otec Jonascu malé zranění na hlavě. Když mu pomáhá jeden z policejních důstojníků, Jonascu se zděsí: místo tváře člověka vidí na malý okamžik hrůzostrašnou tvář démona.

Otec Jonascu navštíví Dr.Pallase, který u něj objeví neoperovatelný nádor na mozku a předpovídá mu tři měsíce života. Jonascu opět uvidí další démony, tentokrát přímo v kostele. Jde za Dr. Pallasem, který je ovšem sám "démonem" stejně jako jeho dva přátelé. Dr.Pallas vysvětlí Jonascovi, že jsou mimozemšťané, ale že nemají nepřátelské úmysly a zcela úmyslně skrývají svoji tvář. Na důkaz se jeden z mimozemšťanů obětuje, přenese do Jonasca životadárnou energii léčící jeho nádor a následně umírá. Zároveň s tím získává otec Jonascu schopnost léčit všechny lidské nemoci a úrazy (i smrt). Stává se slavnou celebritou, přestože jej otec Royce stále upozorňuje na pochybné aktivity mimozemšťanů. Royce objevuje nekalé úmysly mimozemšťanů, kteří chtějí zničit lidskou atmosféru, ale po konfrontaci s nimi tragicky umírá. Jonascovi se podaří jej oživitit, ale příliš pozdě si uvědomuje své chyby a přezíravost...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
závěrečné motto epizody: Odedávna lidé věřili, že mezi námi chodí andělé. Někteří věří, že máme mezi sebou i démony. Ale kdo může říct, v jaké podobě ti či oni vystupují. Může to být váš muž či žena, váš soused. Dokonce i člověk, vedle kterého sedíte právě teď.
Hostující hvězdy
vypravěč - hlas
Vedlejší postavy
otec Anton Jonascu
otec John Royce
Dr. Pallas
Officer Fletcher
Victorine
TV Reporter
Morgue Attendant
Fletcher Demon
Victorine Demon
Pallas Demon
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKoutkem oka
Původní názevCorner of the Eye
Rok natočení1995
Premiéra19. května 1995
Česká premiéra20. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody