plakát seriálu

Krajní meze

(The Outer Limits)

Epizoda 3×02 – Postranní myšlenky (Second Thoughts)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Vědec využije dospělého muže s myslí na úrovni dítěte k pokusu, který se však obrátí proti němu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Karl Durand je třicetiletý muž, ale mentálně je na úrovni dítěte. Situace se však náhle změní, když se Karl stane objektem tajného projektu dr. Valeriana. Ten ví, že brzy zemře, a tak přenese svou mysl a vědomosti do Karlova mozku. Ten však není připraven stát se z ničeho nic géniem.

Karlovou největší touhou byla vždy láska k jeho sociální pracovnici Rose, což způsobilo, že upnul své veškeré nově nabyté vědomosti k získání její přízně. Ta jeho cit neopětuje, neboť je již delší dobu zasnoubena se známým básníkem. Karl je však neústupný a ve své zaslepenosti láskou je schopen čehokoliv. To dokumentuje tím, že zabije a přejme mysl dalších dvou lidí - postupně použije přístroj na šéfa doktora Valeriana a policistu, jež vyšetřoval případ úmrtí doktora Valeriana.

S přibývajícím počtem myslí ve svém mozku občas nedokáže situaci kontrolovat a když se znovu pokusí přebrat svému sokovi Rose a opět neuspěje učiní poslední možný krok. Zabije a přejme mysl Rosina nastávajícího. Rose samozřejmě ani tak nepřijímá Karlovu lásku za svou a naposledy ho důrazně odmítá.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
závěrečné motto epizody: Jak snadno pohrdáme tím, co nám osud přidělil a sníme o tom, co nám nebylo dáno. Než však svůj osud zavrhneme, bylo by moudré připomenout si, že naše sny se mohou změnit v noční můry.
Hostující hvězdy
vypravěč - hlas
Vedlejší postavy
Karl Durand
Rose Ciottiová
Dr. Valerian
Thomas Langley Russell
William Talbot
Dr. Behrens
Saleswoman
Detective #1
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevPostranní myšlenky
Původní názevSecond Thoughts
Rok natočení1997
Premiéra19. ledna 1997
Česká premiéra13. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody