Království (1994)

Království (1994) (Riget)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
_-0-_

18. července 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

NEJGENIÁLNĚJŠÍ SERIÁL, JAKÝ ZNÁM

Riget je zařazený do kategorie Drama/Mysteriózní - to je sice částečně pravda, ale většinově je nezařaditelný - pro některá díla kategorie chybí, nebo je nelze definovat. Ve zpracování lze najít analogii s Lynchovou tvorbou, ale od ní se liší zejména v jisté lehkosti a také v tom, že nenutí diváka hledat odpověď na otázku, "zdali tÍm autor něco myslel" (pokud vůbec). V komentářích jsou často zmínky o depresivních pocitech, ale s tím musím nesouhlasit. Trier nepopisuje depresivní, ale JINÝ svět. Dokonalá kombinace všech použitých výrazových prostředků, která na diváka působí po celou dobu sledování, zanechá v člověku POCIT - DOJEM, který nutí k opakovanému sledování.

Pro ty, kteří Riget neviděli - netřeba se obávat předchozích řádků, seriál má také děj, jde jen o to, co v něm chce (a může) divák vidět - zklamal málokoho. Osobně jej považuji za jednu z nejlepších věcí, jakou jsem kdy viděl. Škoda, že Lars von Trier nenatočil poslední závěrečnou část trilogie - ale snad se dočkáme, nakonec technika může odstranit zdánlivě nepřekonatelnou překážku - úmrtí některých herců.

JE TO JEDINÝ SERIÁL, KTERÉMU JSEM DAL 100%

Charakteristická melodie z tohoto seriálu mě natolik uchvátila, že jsem ji dlouho používal jako vyzvánění...

Mimochodem mám rozšířený slovník a tak si musím nakonec ulevit slovy Dansk jävlar!

Avatar uživatele
Jo_tohle...

13. dubna 2008

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

doporucuju

Nedavno jsem to dokoukal. Po kazdym dile jsem koukal na obrazovku 5 min s otevrenou pusou. Timhle serialem jsem si oblibil Larse von Triera. Doporucuju kazdymu a povinne bych ho zavedl do skol na hodiny psychologie. Nejlepsi postava je Stig Helmer

Avatar uživatele
kocik

22. listopadu 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dansk jävlar!

K tomuhle seriálu bych se nikdy nedostala, kdybych si neoblíbila Trierovy filmy a nechtěla vidět i jeho rannější počiny.
A...byl to opravdu zážitek. Narozdíl od současných Larsových děl neskutečná lehkost a vtip. Člověk se těšil na každý nový díl.
A i když v seriálu chybí jakákoli kladná postava, Stiga Helmera si nelze nezamilovat:-).

Avatar uživatele
Regentor

27. února 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Riget

Vůbec nepochybuju o tom, jak moc chtěl Lars von Trier natočit něco děsně tajemného a mystického..naprosto mimo mísu mého zájmu.

Avatar uživatele
proobacz

7. října 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Riget

Království bylo hodně zmiňované, s dobrým ohodnocením, tak jsem se do něj pustila. Úvodní předmluva a hudba k titulkům je neotřelá, šokující, upoutala mne. Se samotným dějem a postavami to zprvu bylo horší. Ale spíš šlo o to, že jsem si na tento druh humoru musela zvykat. Pak mi vnikl pod kůži a hltala jsem jeden díl za druhým. A i když bohužel seriál nebyl dokončen a nedozvíme se, co a jak dopadlo, byl to "zážitek".