plakát seriálu

Kriminálka Kolín

(SK Kölsch)

Epizoda 6×04 – Rodinná banda (Familienbande)
75 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na oslavu sedmdesátých narozenin Hildy přijede i její manžel, který s ní ale již řadu let nežije. Záhy je nalezen mrtev. Nikdo z rodiny nemá alibi, ale všichni mohou mít motiv.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na hradě na rodinné oslavě 70. narozenin Hilde Schäferové se náhle objeví muž, který není nikým vítán. Právě jeho tělo objeví později policie ve vodním příkopu. Muž zemřel na následky rány do zátylku, na vstupní bráně jsou stopy krve. Policisté Jupp s Falkem zajedou do bytu paní Hilde, kde se všichni její příbuzní předhánějí v péči o ni a navzájem se napadají. Mrtvý byl Hildin manžel Fred, se kterým už se léta nevídala. Na oslavu nebyl pozván a podle výpovědi rodiny něco vypil a snědl a pak se ztratil. Nikdo neví, kde bydlel...

Vyšetřování odhalí, že se týden před svou smrtí sháněl po dobrém právníkovi a že se chtěl rozvést. Policie také zjistí, že paní Schäferová vyhrála v loterii 1,5 milionu a vsazená čísla odpovídala datu narození jejího muže. Všechny peníze chtěla rozdělit mezi své čtyři děti, rozvodem by však část peněz připadla Fredovi. Policisté postupně navštíví všechny Hildiny děti a jejich partnery a tvrdí jim, že matka nerozdělí peníze rovnoměrně. Členové rodiny se začnou navzájem očerňovat a vyjde najevo spousta zajímavých informací. Povedou však ke zjištění totožnosti vraha?

Hlavní postavy
vrchní kriminální komisař Josef 'Jupp' Schatz
kriminální komisař Achim Pohl
vrchní kriminální rada Heinrich Haupt
kriminální komisař Gino Bruni
vrchní kriminální komisař Falk von Schermbeck
Vedlejší postavy
Büdchen Mann
Fred Schäfer
Nicole Schäfer
Mona Schäfer
Hausmeister
Sandra Frings
Joachim Frings
Frank Schäfer
Hilde Schäfer
Sascha Seybold
Informace k epizoděIMDb
Český názevRodinná banda
Původní názevFamilienbande
Rok natočení2004
Premiéra5. dubna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody